NE SAMO PREHRANA IN ZDRAVA MERA GIBANJA
Vsekakor je zdrava prehrana ključnega pomena predvsem v času nosečnosti. Glede na to, da veliko industrijsko predelane prehrane vsebuje precej emulgatorjev ter dodatkov, ki lahko škodijo tako mami kot tudi plodu, saj se plod hrani preko matere, se je potrebno izogibati predvsem težki industrijsko predelani prehrani. Prav tako veliko težav povzroči prehrana iz vrečke, močne omake in predvsem izdelki, ki vsebujejo večje količine glutamata ter aspartama. Gibanja ter pitja tekočin v času nosečnosti vsekakor ne gre zanemariti, je pa zraven gibanja ter zdrave prehrane in tekočine pomembno upoštevati tudi druge faktorje, ki vplivajo na mamo in otroka.
Zavedamo se, da je plod močno povezan z mamo in se preko mame tudi hrani in razvija. Povezan pa ni samo tako, da nanj vpliva vse kar mama poje in popije, ampak tudi to kako mama razmišlja in kakšna čustva podoživlja v času nosečnosti. Način razmišljanja in naravnanost v času nosečnosti sta ključnega pomena, saj preko miselnega in čustvenega procesa vplivamo na svoje zdravje, prav tako pa vplivamo na razvoj in zdravje otroka.
PAZITI JE POTREBNO, KAKO PROGRAMIRAMO SVOJE OTROKE
Zagotovo poznate stavek, da so otroci kot spužve, ki močno pijejo informacije iz okolja. Otroci so veliko bolj pozorni na informacije, ki jih slišijo in vidijo, kot pa si mi mislimo. Vendar moramo stopiti še korak nazaj in to v čas nosečnosti. Tako kot otrok beleži vse informacije takrat ko je že rojen, tako tudi v mamici absorbira njene misli, počutje ter njena čustva, tako pozitivna kot negativna. Velikokrat smo že govorili o placebu in moči našega uma ter njegovemu vplivu na naše zdravje in logično je, da je plod z vsem tem tudi povezan. Znanstveno je dokazano, da vsaka misel deluje kot vibracija in vpliva na otroka. Ker preko naših misli sprožamo čustva, je zelo pomembno kako se mama v času nosečnosti naravna. Pozitiven um in pozitivna čustva zagotovo krepijo njen imunski sistem ter sprožajo proces samozdravljenja, prav tako pa pozitivno vplivajo na razvoj ploda in nadaljnji razvoj otroka tudi po rojstvu.
MAMIN NAČIN ŽIVLJENJA V ČASU NOSEČNOSTI SE LAHKO ODRAŽA TUDI KASNEJE V ŽIVLJENJU OTROKA
Ta del vam bom predstavil skozi primer, kako lahko mamina negativna čustva v času nosečnosti vplivajo kasneje na otroka v njegovem življenju. Na primer, da se mama skozi nosečnost neprestano boji kako se bo odvijala njena nosečnost in kakšen bo porod, daje svojemu otroku v sebi negativna sporočila in na njega manifestira negativno čustvo strah. Tako se lahko otrok kasneje v svojem razvoju, mladosti in tudi celo kasneje v življenju sooča z nenehnimi strahovi ter pričakovanji, da se bo zgodilo nekaj hudega. Prav tako lahko sporočilo, da si nismo želeli fantka ampak punčko, negativno vpliva na plod in pusti posledice, ki se bodo odražale kasneje v mladosti otroka, prav tako pa je napačno programiranje v času nosečnosti lahko vzrok za določene kronične bolezni kasneje v življenju.
SPROŠČANJE IN MEDITACIJE KOT TEHNIKE SAMOOBVLADOVANJA V ČASU NOSEČNOSTI
Vsekakor obstaja še veliko več podobnih primerov, ki sem vam jih navedel zgoraj, zato je ključnega pomena kako programiramo svoje otroke že v času nosečnosti in ne samo takrat, ko se rodijo in jih začnemo vzgajati. Če smo na primer trmasti v času nosečnosti, se ne smemo kasneje pritoževati in tuhtati kaj delamo narobe in zakaj je otrok tako trmast (vse to je znanstveno dokazano in potrjeno), saj smo mu sami dali takšna prepričanja in ga programirali po svoje. Meditacije in razne tehnike sproščanja lahko veliko pripomorejo k notranjemu ravnovesju in sproščanju napetega uma ter negativnih čustev. Kadar smo sami neobremenjeni ter sproščeni, to blagodejno vpliva tudi na plod.
NOSEČNOST VSEENO POVZROČA DOLOČENA NIHANJA RAZPOLOŽENJA TER NEGATIVNA ČUSTVA
Res je, da vsaka nosečnica različno doživlja obdobje nosečnosti in da se pri nekaterih pogosteje pojavijo precejšnja nihanja razpoloženj kot pri drugih nosečnicah vendar so določeni sistemi v našem telesu na katere imamo vpliv mi sami preko zavestnega uma. Velika razlika je med napetostjo in nihanjem razpoloženja zaradi nosečnosti in med navadami in določenimi prepričanji ter negativnimi čustvi, ki jih nosečnica podoživlja. Kaj to pomeni? Zagotovo je nosečnica bolj razdražljiva do partnerja v času nosečnosti ampak pomembno je, da se zaveda, če bo nenehno gojila jezo in podobno bo to negativno vplivalo na plod. Včasih kdo pomisli ah kaj pa ti veš če si pa moški, govorimo o splošni preventivni in o znanstveno dokazanih faktorjih in ne glede nato ali znanje predaja moški ali ženska je to znanje ključnega pomena.
Povezava med zdravo prehrano, pitjem tekočine, gibanjem, načinom mišljenja ter čustvovanja in osebnega stika s samim seboj je zelo močna in celota lahko močno izboljša zdravje nosečnice, prav tako pa lahko pozitivno vpliva na bodočnost otroka.
Ker zdravje je osnova!
Več zanimivih odgovorov na to temo zdravega življenja najdete na spletni strani www.tockazdravja.si. Za več informacij pa lahko pišete tudi na mail nika@tockazdravja.si.