NOČNA REGENERACIJA
Zagovorniki zgornje teorije trdijo, da naj bi se vse kalorije, zaužite zvečer, pretvorile v telesno maščobo, saj naj jih naše telo ne bi porabilo. Vedeti moramo, da med spanjem naš metabolizem ne počiva in porabi le malce manj kalorij kot med sedenjem za računalnikom ali učenjem. Poleg tega se naše telo regenerira med spanjem, za kar potrebuje vsaj cca. 7 ur spanca in hrano. Če gremo spat s praznim želodcem, našemu telesu ne damo goriva za optimalno regeneracijo, kar vodi v poslabšan imunski sistem in kronično utrujenost.
KALORIČNI DEFICIT
Za uspešno hujšanje je najbolj pomemben kalorični deficit, kar pomeni, da porabite več kalorij, kot jih pojeste. Če zaužijete ustrezno število kalorij, je popolnoma vseeno, kdaj jih zaužijete. Velja tudi obratno, če zaužijete preveč kalorij, je prav tako vseeno, kdaj jih zaužijete, saj se boste v vsakem primeru zredili. Namesto, da se izogibate večerji, raje zmanjšajte zaužite kalorije pri vsakem obroku. Več obrokov skozi ves dan pospešuje metabolizem, večerni obrok da telesu gorivo za regeneracijo, hkrati pa ne boste čutili volčje lakote pred spanjem.
KAJ JESTI ZVEČER?
Optimalna večerja je sestavljena iz esencialnih maščob in beljakovin. Ogljikove hidrate raje jejte čez dan, saj zvečer naše telo ne potrebuje dodatne energije za delo. Primerni obroki so različne solate s piščančjim ali puranjim filejem, jajci, lahkim sirom, ribo in hladno stiskanim oljem oziroma pest oreščkov in beljakovinski napitek. Tako zaužijete esencialne maščobe in vse esencialne aminokisline, ki so ključne za regeneracijo.