OBVEZNO ZAJTRKUJTE
V primeru, da ne jeste zajtrka, obstaja veliko večja verjetnost, da si boste tekom dneva zaželeli nezdravega, sladkega prigrizka. Poleg tega ima redno zajtrkovanje še številne druge koristi, kot so pozitiven vpliv na zmanjšanje telesne teže, boljše mišljenje, spomin in koncentracijo ter na zmanjšanje tveganja za bolezni srca, ožilja in sladkorne bolezni. Zato prenehajte z izgovori: »nimam časa; zjutraj nisem lačna ipd« in si že jutri pripravite zdrav, okrepčilen zajtrk.
NE STRADAJTE
Tudi, če hujšate in ste na dieti, pojejte več manjših obrokov na dan. Ne spuščajte obrokov ali določenega hranila, saj to ni le nezdravo, temveč poveča vašo željo po sladkarijah. Vsak dan zaužijte dovolj makrohranil – beljakovin, sestavljenih ogljikovih hidratov in esencialnih maščob. V zimskih mesecih bodite pozorni tudi na zadosten vnos mikrohranil – vitaminov in mineralov, saj sta sveža zelenjava in sadje težje dostopna, uvoženo pa vsebuje manj mikrohranil kot lokalno, zato potrebe po vitaminih in mineralih težje zadovoljimo.
ZAMOTITE SE
Nenadna želja po sladkem je ponavadi kratkotrajna. Potrebujete le par minut distrakcije in po vsej verjetnosti bo minila. Ko si zaželite babičinega slastnega piškota, bo že 5 minut igranja igrice na mobilnem telefonu dovolj, da vas mine želja. Mi vam sicer predlagamo, da pojdite na sprehod, pod tuš, naredite nekaj vaj z lastno težo, preberite par strani svoje priljubljene knjige…
ODSTRANITE SLADKARIJE IZ STANOVANJA
Rek »daleč od oči, daleč od srca« velja tudi za sladkarije. Če boste vsakič, ko pridete v kuhinjo, sredi mize zagledali slastne čokoladke, se bodo slej kot prej znašle v vaših ustih. V primeru, da doma nimate sladkarij in si boste ob 10h zvečer zaželeli nekaj sladkega, se verjetno ne boste vsedli v avto in šli na bližnjo bencinsko črpalko, temveč bo želja kmalu izpuhtela.