1. Dieta s spanjem
Med spanjem seveda ne potrebujemo hrane, zato so nekateri prišli na idejo, da bi spanec lahko odlično pripomogel k izgubljanju kilogramov. Prvič se je to bizarno shujševalno dieto omenjalo l. 1970, nad njo pa je bil menda navdušen celo Elvis Presley.
Priporočalo se je spanje po več dni skupaj, kar pa je seveda nezdravo in povsem nesmiselno, pa tudi nevarno, saj so številni ljudje zaradi tega redno jemali močna uspavala.
2. Frutarijanstvo
Gre za eno izmed različic vegetarijanstva, ki zapoveduje prehranjevanje zgolj s sadjem. Nekateri frutarijanci so prepričani, da je to izvirna dieta človeštva, saj v biblični Genezi piše, da je Bog človeku ponudil vse rastline in drevesa, da bi užival njihove sadove. Nekateri frutarijanci uživajo zgolj tiste sadeže, ki sami od sebe odpadejo iz rastline, ki je zaradi tega ni potrebno uničiti.
Tako jedo predvsem semena, oreščke in nekatere sadne plodove. Čeprav je sadje odličen vir mineralov in vitaminov, pa nam pri tej bizarni shujševalni dieti začne primanjkovati življenjsko pomembnih snovi: kalija, vitamina D, cinka in zdravih maščob.
3. Prehranjevanje z otroškimi kašicami
Gre za še eno bizarno shujševalno dieto, saj so otroške kašice namenjene prehrani dojenčkov in ne odraslih, ki potrebujejo veliko bolj kompleksno prehrano. S to dieto naj bi bila obsedena tudi Jennifer Aniston, ki je na dan menda zaužila 14 mini obrokov otroške hrane, takšno hujšanje pa ji je priporočila razvpita osebna trenerka Tracy Anderson.
Dieta je seveda polna nevarnosti, saj lahko upočasni metabolizem, telo ne dobi potrebnih snovi, obstaja pa tudi nevarnost povečane izgube telesne maščobe, zaradi katerih bo vaša koža ohlapna, napete mišice pa bodo izginile neznano kam.
###NEWS_IMAGE_1###
4. Dieta z zeljnato juho
Zagotovo ste že slišale za ‘čudežno dieto z zeljno juho’, katera naj bi bila neverjetno zdrava in lahka za želodec. Kot občasno kosilo ali del postenja to vsekakor je, nikakor pa ni primerna za vsakodnevno prehranjevanje, kaj šele za vse obroke v dnevu, kar dieta tudi zahteva. Poleg zelja v juhi najdemo tudi papriko, paradižnik, zeleno in druge sestavine, ki jih najdete v različnih različicah recepta.
Dieti lahko očitamo, da iz telesa odvede zgolj vodo, kar na dolgi rok nikakor ni zdravo, medtem ko se dejanskih telesnih maščob ne znebimo. Čeprav je polna mineralov, pa zeljna juha lahko preveč razdraži črevesje in povzroči napenjanje.
5. Različne diete s stradanjem
Sem sodi klasično stradanje, ki seveda hitro vodi ne le v slabo počutje in pomanjkanje energije, temveč tudi v poslabšanje imunskega sistema in nezmožnost opravljanja vsakodnevnih nalog. Sorodno temu je tudi prehranjevanje zgolj s sokovi in ostalimi tekočinami (npr. zmiksano zelenjavo), ki sicer odlično prečisti telo, vendar ne more nadomestiti zmerne prehrane.
Nič manj bizarna ni posebna dieta s ‘čudežnimi piškotki, izumom Dr. Siegala, ki priporoča uživanje le njihovih piškotkov in ničesar drugega. Te naj bi nadzorovali naš apetit, z njimi pa zaužijemo le 800 kalorij (3347.2 kJ) na dan, kar je skoraj polovica manj, kot je priporočljivo za manj aktivno odraslo žensko.