Terapija z glasbo izboljšuje razpoloženje ljudi obolelih za rakom
Terapija, v katero je vključena glasba, lahko pomaga pri zmanjševanju napetosti in hkrati izboljšuje razpoloženje ljudi, predvsem tistih, ki trpijo za rakom, je objavila Cochrane Library. Čeprav še ni znano, katera vrsta zdravljenja bolj pomaga – poslušanje posnetih CD-jev ali glasbene seje s terapevtom, se znanstveniki strinjajo, da je pomemben dejavnik pacientovega boljšega počutja.
Glasba ima pozitivne učinke na anksioznost, bolečine, razpoloženje in kakovost življenja
Ameriška raziskava temelji na 2000 pacientih obolelih za rakom, pri katerih so bili zaradi glasbene terapije zabeleženi manjša tesnoba in bolečina ter veliko boljše razpoloženje kot pri tistih, ki glasbe niso poslušali. “Glasbena terapija ima lahko pozitivne učinke na anskioznost, bolečine, razpoloženje in kakovost življenja ljudi, ki trpijo za rakom,” je zapisal vodilni terapevt Joke Bradt. “Glasba bi lahko imela številne učinke na utrip srca, število vdihov in krvni pritisk.”
Čeprav ni dovolj podatkov o tem, kako glasba pomaga, Bradt poudarja da je še vedno učinkovita, saj pacienta spodbuja, da aktivno sodeluje s petjem ali igranjem instrumenta. Poleg tega dodaja, da lahko terapevti zdravljenje z glasbo prilagodijo vsakemu posameznemu bolniku.
Glasbena terapija pomeni sprostitev in izboljšanje komunikacije
Glasbena terapevtka Debra Burns opozarja, da terapevti lahko še posebej pomagajo pacientom, da se v času stresnih zdravljenj sprostijo in tako tudi izboljšajo komunikacijo z družinskimi člani.