Trije dnevi predstavitev aktualnih komunikacijskih praks in pogovorov o odličnosti v komuniciranju
Na 15. Slovenski konferenci o odnosih z javnostmi (SKOJ), ki bo potekala od 12. do 14. oktobra v Termah Olimlia, čakajo slovenske komunikatorje in njihove goste iz tujine trije dnevi predstavitev aktualnih komunikacijskih praks in vročih pogovorov o odličnosti v komuniciranju pod pomenljivim naslovom ‘Komu sploh še verjamemo in zakaj?’
Vrsta domačih in tujih strokovnjakov odnosov z javnostmi bo z udeleženci konference delila strokovne poglede, usmeritve in primere dobrih praks z različnih področij odnosov z javnostmi, od internega komuniciranja, družbene in korporativne odgovornosti, komuniciranja javnih politik do komuniciranja v spletnih skupnostih s pomočjo družabnih medijev.
Aktualnim temam bo mogoče prisluhniti na več okroglih mizah
Konferenco bo odprla prva, vroča okrogla miza že v sredo, 12. oktobra. Uroš Hakl in Mitja Blagajac se bosta s predsedniki uprav v A kotaciji Ljubljanske borze spraševala : Komu (v slovenskem gospodarstvu) sploh še zaupamo in zakaj?
V četrtek, 13. oktobra, sta na sporedu dve okrogli mizi. Prva se bo posvečala internemu komuniciranju. Moderator Bojan Brank iz svetovalnega podjetja Abena bo s sogovorniki Tonijem Balažičem (Žito), Branetom Grubanom (Dialogos) in Marijano Jazbec (Poslovni sistem Mercator, d.d.) razpravljal o vplivih vodenja in komuniciranja na zavzetost zaposlenih. Namenjena je vsem, ki jih zanima kakšni so uspešni motivacijski sistemi, kakšen je vpliv zavedanja vodstva o pomembnosti internega komuniciranja na mikroklimo v podjetju, ali je čustvena inteligenca rešitev problema in ali obstaja povezava med ženskim in moškim principom vodenja?
Druga četrtkova okrogla miza bo posvečena korporativni odgovornosti ter družbi in gospodarstvu pred spremembami. Moderatorki okrogle mize in hkrati predsednici letošnjega programskega odbora konference Viti Kernel se bodo pridružili predstavniki gospodarskih družb in strokovnjaki na tem področju.
Zadnja, petkova okrogla miza ima pomenljiv naslov Komu verjeti – Urški ali Duletu? Še znamo komunicirati javne politike? Pod vodstvom mag. Nade Serajnik Sraka bodo o pomenu in oblikah komuniciranja v procesih oblikovanja in sprejemanja političnih, zakonodajnih in administrativnih odločitev razpravljali dr. Sandra Bašić Hrvatin (Univerza na Primorskem), Darijan Košir (Urad Vlade RS za komuniciranje), Vital Verlič (Futura DDB) in Iztok Verdnik (DURS).
Domači strokovnjaki z roko v roki s tujimi kolegi
Med tujimi gosti jubilejne konference bo pronociljiv italijanski komunikacijski strokovnjak in profesor Toni Muzi Falconi, ki se vrača v Slovenijo z izjemno aktualno in daljnosežno vsebino o integriranem poročanju in Janus organizaciji. Z Michaelom Ambjornom, predsednikom regijske uprave IABC za Evropo in Bližnji vzhod, se bodo udeleženci konference pogovarjali o izzivih družabnih medijev in sodelovanju deležnikov z gospodarskimi in nevladnimi organizacijami; Estonka Kadi Kenk, članica vodstva World Clean Up 2012, bo napovedala novo, tokrat svetovno čistilno akcijo; Asja Cengic, poznavalka delovanja Združenih narodov v povojni Bosni in Hercegovini, bo predstavila delovanje misije ZN v tej državi in njene zahtevne komunikacijske naloge. V Podčetrtku bo tudi angleško-švicarski strokovnjak Marcus Ferrar, ki bo predstavil švicarsko prakso referendumskega komuniciranja.
Slovenski komunikatorji bodo spregovorili o tem, kako gradijo zaupanje s pomočjo komuniciranja
15. SKOJ tako prinaša aktualne vsebine, dobre govorce in prenovljen spremljevalni program. Slovenski komunikatorji bodo odprto spregovorili o tem, kako gradijo zaupanje z internim komuniciranjem, soočili pro et contra argumente ob primerih uporabe družabnih medijev ter predstavili dobre prakse vodenja, ki delujejo v kriznih razmerah. S pomočjo domačih in tujih govorcev bodo udeleženci konference razmejevali politiko in javne politike ter družbeno odgovornost postavljali na trdna tla. Posebno mesto v programu bo imel tudi častni govornik jubilejne konference, Miroslav Cerar, športnik, olimpionik, intelektualec in moralna veličina. Konferenco bosta zaključila evropski poslanec Jelko Kacin in Matjaž Kek (Urad vlade RS za komuniciranje) s predstavitvijo medijske vojne za Slovenijo, tudi v luči dvajsetletnega razvoja odnosov z javnostmi.
Strokovna priznanja in dobrodelna akcija Skojček
Tridnevni konferenčni program 15. SKOJ bodo dopolnile razglasitve strokovnih nagrad. Podeljeni bosta nagradi za najboljše komunikacijske primere Prizma in za komunikacijsko učinkovitost managerjev Primus – zadnjega je v letu 2009 prejel Matej Potokar, generalni direktor slovenske podružnice Microsofta. Podeljena pa bo tudi nagrada za najboljše interno glasilo Papirus.
V okviru konference bo potekala tudi tradicionalna dobrodelna akcija SKOJček. Slovenski
komunikatorji bodo letos zbirali donatorska sredstva skupaj z društvom Rdeči noski – klovni zdravniki.
Več informacij najdete na www.skoj.si, med drugim celoten program in spletno prijavnico za udeležbo.