Če bi upoštevali podatke, ki jih je z analizo številnih dejavnikov pridobil britanski Newsweek, bi lahko ugotovili, da se ženskam najbolje na svetu godi na Islandiji. Sledijo ji Švedska, Kanada, Danska in Finska. In kje se ženskam godi najslabše? Tudi tu so rezultati kar pričakovani: na zadnjem mestu je Čad, sledijo pa mu Afganistan, Jemen, Demokratična republika Kongo in Mali.
Kje se ženskam godi najbolje in kje najslabše?
Po poročanju hrvaškega Indexa, ki je kriterije vzel še malce bolj pod drobnogled, naj bi bila najboljša država za matere Norveška, saj se tam dobro godi tudi mamam samohranilkam, najtežje pa naj bi bilo biti mama v Afganistanu. Kar se tiče pismenosti, naj bi bilo najboljše v Lesotu, kjer je pismenih 95 odstotkov žensk, najslabše pa v Etiopiji, kjer je pismenih komaj 18 odstotkov žensk.
Za predsednice naj bi bila najboljša država Šri Lanka, saj tam ženske vladajo že 23 let, medtem ko se jim glede tega najslabše godi v Španiji in na Švedskem, kjer ženska še nikoli ni bila na vodilnem položaju v državi. Športnicam pa se najbolje godi v ZDA, saj je bilo pet od desetih najbolje plačanih športnic v lanskem letu iz ZDA.
V pomembnih ekonomskih zadevah imajo ženske največ besede na Bahamih, najmanj pa v Jemnu. Največ pravic kar se tiče splava imajo ženske na Švedskem, najmanj pa v Nikaragvi in na Filipinih. Ženske najbolje zaslužijo v Luksemburgu in na Norveškem, kjer so njihove plače povsem enakovredne moškim, najslabše pa v Savdski Arabiji, kjer zaslužijo štirikrat manj kot moški.
Najboljša država kar se tiče izobrazbe, je za ženske Katar, saj je tam na enega visoko izobraženega moškega kar šest visoko izobraženih žensk, najslabša pa je na tem področju situacija v Čadu. Najvišjo starost dočakajo Japonke (87 let), najbolj kvalitetno pa živijo Danke, ki porabijo le 57 minut dnevno za neplačano delo.