Čarobno čustveno stanje se lahko spremeni v nočno moro!
Želja po dojenčku je ena najbolj naravnih želja. Takrat smo ženske najbolj pristne, čutne ter nagonske. Če v tem času nismo deležne podpore s strani partnerja, se lahko želja po otročičku preobrne v pretirano hrepenenje, kar pa lahko vodi tudi v zatrtost, zamero ali depresijo.
Kako pravočasno ustaviti hrepenenje?
Hrepenenje je ena neugodna sila, ki ruši naše ravnovesje. Ustvarja iluzijo, da nekaj manjka ter nas tišči, da ta primanjkljaj čimprej zapolnimo. Če želja po otroku ni uslišana, lahko začne ženska nezavedno ustvarjati pritisk na partnerja. Začne se pogojevanje, dokazovanje, nemalokrat tudi ignoranca ali celo pogledovanje po drugih moških. Če doma ne dobimo željenega, je nekako človeško, da začnemo pogledovati drugam. Hrepenenje najlažje ustavimo tako, da ga najprej prepoznamo.
Vsaka veza ima izzive
Dokaj znano je, da se v določenem razmerju znajdemo z namenom, nikakor po neumnosti ali napaki. Če smo nagnjeni svoje težave ali izzive reševati s tem, da pretirano menjavamo partnerje, bežimo vstran od sebe. Partner je vedno naše ogledalo, kakšen koli že je. Če ne želi otrok, se najprej vprašaj: »Zakaj sem se znašla v tej situaciji?« Nikakor se ne loti reševati nesoglasij s pritiskom ali celo z izsiljevanjem. Sledeča metoda bo na drugi strani povzročila le še več odpora, kar te bo še bolj oddaljilo od željenega.
Zakaj si partner ne želi otrok?
Pogovor po mojem mnenju ne bo prinesel realnega odgovora, saj so v takih situacijah v ozadju blokade, katerih se marsikdo pri sebi niti ne zaveda. Do odgovora najlažje pridemo, če pogledamo objektivno sliko. Ob predpostavki, da nihče ne vstopi v partnerstvo že popolnoma izdelan, ampak vsak v določenem momentu doživlja neke osebne izzive na račun partnerstva, je nesmotrno pričakovati popolnost. Z razumevanjem se lahko pride do koristnih razlag in odgovorov.
Namesto pritiska uporabi svoj ženski čut
Če pogledamo današnje družine, ima preveč otrok dve sobi; eno pri mamici, drugo pri atiju. Pravi uspeh je dan današnji za tiste, ki imajo atija in mamico pod eno streho. Narediti otroka in potešiti svojo željo je eno, temu otroku omogočiti umirjeno otroštvo, pa je nekaj povsem drugega. Mogoče je tvojega partnerja strah ravno te odgovornosti, mogoče še ni pripravljen za takšen korak in mogoče čaka ravno na tvojo podporo, da začuti, da boš z njim in ob njem tudi takrat, ko ne bo povsem prepričan vase. Temelj partnerstva je razumevanje in podpora, ne lovljenje lastnih interesov.
Ko obrneš ploščo, boš veliko bližje uresničevanju svojih želja
Vsi raje bredemo v vlogi žrtve, se počutimo nesrečne ter za to krivimo druge. Zakaj bi krivila svojega partnerja, ga sovražila ali celo zapustila, če mu lahko pomagaš, da tudi on začuti, se odpre ter se osvobodi kakšnega strahu, za katerega sploh ni vedel, da je v njem. Če boš vršila pritisk in se utapljala v nezadovoljstvu, ne boš dosegla ničesar. Če pa prisluhneš svojemu čutu, ti bo le-ta zagotovo povedal, česa se tvoj dragi najbolj boji oz. kaj ga bremza. Ljubezen je tista, ki pozdravi vse rane. Začni jo koristiti tudi ti in presenečena boš nad rezultatom.
Zarečenega kruha se največ poje
Nekatere ženske so se znašle v situaciji, kjer ima njihov partner otroke že od prej ter jih očitno več ne želi. Spet ni treba kar takoj obupati, če si prepričana, da je on pravi zate. Vsako razmerje se razvija, če sta partnerja odprta za razvoj. Kar je bilo rečeno včeraj, še ne pomeni, da bo držalo celo življenje. Ko se odpiramo, predelujemo svoje strahove in blokade, ni omejitev. Tukaj še kako velja rek: »Nikoli ne reci nikoli…«
Če smatraš, da imaš »težave« v ljubezni, mi lahko napišeš delček svoje zgodbe in na osnovi tega ti naredim brezplačno analizo in poiščem vzroke za tvojo »nesrečo«. Piši mi na lidija.mursek@gmail.com