Prijatelje v odrasli dobi si ponavadi iščemo zato, ker smo se s starimi prijatelji iz takšnih in drugačnih razlogov razšli ali pa smo se preselili v novo okolje. Zakaj je z leti to postalo tako težavno?
Kaj je v odraslosti drugače?
Slovenija je sicer precej majhna država in v vsakem primeru lahko ohranimo stike s starimi prijatelji, vendar nam to včasih ne uspe. Delno zato, ker jih ne vidimo vsak dan, delno pa tudi zato, ker potek vsakdanjih obveznosti poskrbi za to, da nam ob koncu dneva enostavno zmanjka časa za ohranjanje daljnih stikov. Med razlogi, zakaj v odraslosti težko najdemo prijatelje, je tudi to, da je približevanje neznancem v namen, da bi v njih našli potencialnega prijatelja, včasih lahko zelo nerodno.
Kako najti prijatelje?
Pri iskanju prijateljev v odrasli dobi bodi kreativna in odprta za prijetna nova poznanstva. Ljudem, ki jih spoznaš, lahko tudi povsem odkrito poveš, da iščeš prijatelje in tudi sama sprejemaj njihova povabila na različne dogodke, ne glede na to, kako rada bi zvečer raje ostala na domačem kavču. Drugi koristen nasvet pri iskanju prijateljev je, da pusti času čas. Če si se pravkar preselila v novo okolje, se najprej privadi na novo službo, novo soseščino itd., prijatelji pa se bodo sčasoma pokazali sami od sebe. Lahko se tudi pridružiš raznim krožkom, kjer boš našla ljudi z istimi interesi, poleg vsega pa še vedno skušaj ohranjati čimbolj pogoste stike s starimi prijatelji. Sprejmi svojo novo soseščino in za svoje najbližje sosede organiziraj kake spoznavne dogodke, recimo piknik na domačem vrtu ali pa druženje ob kavi in prigrizkih. V primeru, da imaš otroke, so lahko tvoji novi prijatelji tudi starši njihovih prijateljev. Iskanje novih prijateljev naj bo pozitivna izkušnja in izziv, ki bo tvoje življenje obogatil z novimi, zanimivimi ljudmi.