Učinek ima zgolj spontan smeh
Znanstveniki so ugotovili, da ima lahko smeh zelo pozitivne učinke na zdravje ter na dvigovanje pragu bolečine, vendar pa to velja zgolj za spontan smeh. Medtem ko vljuden in nepristen smeh določene ljudi osreči, pa ta ne dviga ravni hormonov dobrega počutja – endorfinov, poudarjajo znanstveniki na oxfordski univerzi.
Smeh povečuje prag človekove bolečine
“Smeh je fizično zelo naporen, vendar v telesu kot naraven odziv v okviru mehanizma za nadzor bolečine, sproži naravne endorfine,” navajajo znanstveniki. Poleg tega da povečujejo prag bolečine pa nam endorfini prav tako pomagajo, da imamo z drugimi dobre odnose, zato ima smeh zelo pomembno vlogo v našem družabnem življenju.
Smeh je dober za srce, poleg tega pa topi tudi kilograme
Prejšnje študije so ugotovile, da je smeh dober za srce, saj tako kot telovadba povečuje cirkulacijo, pri nekaterih pa je bolj učinkovit od zdravila za zniževanje holesterola. Poleg tega smeh topi kilograme, saj lahko z dnevno enourno dozo smeha pokuriš toliko kalorij kot 30-minutno dvigovanje uteži.
Pri smehu uporabljaš kar 15 obraznih mišic
Pri smehu uporabljaš kar 15 obraznih mišic, s čimer dosežeš voljno in sijočo kožo. Sicer pa je za zdravje koristno že zgolj napeto pričakovanje nekega smešnega trenutka, saj naj bi se na tak način krepil tudi imunski sistem.