V grafologiji je naklon pisave pokazatelj naše čustvene odzivnosti. Nekatere osebe se zelo hitro odzivajo in hitro pokažejo svoja čustva. Druge se imajo zelo pod kontrolo, nekateri so umirjeni in razmišljajo uproabljajo bolj logiko in so bolj introvertirani, v taki pisavi prevladuje takt. Določeni so usmerjeni v prihodnost in hitrim reakcijam, zlahka pokažejo svoja čustva, so bolj ekstovertirani in v taki pisavi prevladuje ritem.
1. Primer naklona – menjajoč naklonski kot pisanja
Oseba menja svoja čustva, njena reakcija je takojšnja, zelo hitro ga vsaka stvar prizadene in iztiri.
2. Primer naklona – pokončna pisava
Oseba se ima pod kontrolo, težko jih kaj iztiri.
3. Primer naklona – levi naklon v pisavi
Oseba je bolj vase zaprta se odmika od ljudi in svojih čustev nikoli ne kaže.
Edita Tomič je praktik DNK 2 in grafologinja. Če imate vprašanja zanjo, ji pišite na edita.grafologinja@gmail.com.
4. Primer naklona – rahel desni naklon
Oseba svojih čustev ne skriva, zlahka jih tudi pokaže.
5. Primer naklona – zelo desni naklon v pisavi
Oseba je zelo čustvena, že skoraj strastna.
Čustvena odzivnost ne pomeni samo izražanje svojih najglobljih čustev – ljubezni, itd.., ampak tudi odnos do ljudi, kako reagiramo v stresnih situacijah, kako hitro se ujezimo, kako hitro povemo tisto kar mislimo itd. … Naše čustvovanje pa se izraža tudi preko pritiska na papir. Bolj ko je močan, bolj poudarja našo čustveno odzivnost. Vendar je potrebno za točno analizo pisavo preučiti kot celoto.
Izmed vseh, ki boste lajkali članek, ob tem pa do srede (8.12.) na naš naslov, VSN d.o.o., Leskoškova 12, 1000 Ljubljana poslali vsaj eno stran svojega rokopisa ali sken rokopisa na urednistvo@zenska.si, bomo izžrebali nekoga, ki mu bo grafologinja Edita Tomič naredila BREZPLAČNO GRAFOLOŠKO ANALIZO, ki bo pod šifro objavljena naslednji četrtek.