Z govorico telesa pravzaprav lahko beremo skrite misli drugih ljudi. Pogosto lahko razumemo, kaj nam želi posameznik povedati, pa raje zamolči. Tako v zasebnem, kot tudi v poklicnem življenju, je torej izrednega pomena, da znamo te znake razbrati, saj smo tako v komunikaciji veliko bolj uspešni. Poglejmo torej, kaj nam posameznik sporoča z govorico telesa, da sede na stol tako, da ga zajaha.
Stol kot obrambni ščit
Avtor knjige Govorica telesa Allan Pease jahanje stola razlaga kot zaščito pred fizičnim ali besednim napadom, kar velja enako za ljudi, ki stojijo za ograjo, odprtimi vrati avtomobila ali za mizo. Ti predmeti nadomeščajo ščite, ki so naše prednike branili pred sulicami in gorjačami. Ljudje, ki jim je navadi, da zajahajo stol, so običajno oblastni in poskušajo obvladati druge ljudi v skupini, če se začno dolgočasiti, še poudarja Pease.Z nalonjalom se zavarujejo pred napadi drugih ljudi. Običajno so neopazni in tudi neopazno smuknejo v ta položaj.
Kako razorožimo jahača stola?
Pease svetuje, da se jahaču stola postavimo za hrbet. Tako ga prisilimo, da spremeni položaj, saj ga zadaj nič ne varuje. V skupini je takšen način zelo uspešen.
Kaj storimo, če človek zajaha vrtljivi stol?
Takšnega človeka razorožimo tako, da v pogovoru stojimo, ga gledamo navzdol in se ves čas gibamo v osebnem prostoru našega sogovornika. To ga bo zagotovo prisililo, da spremeni svoj položaj. Če že v naprej vemo, da bo naš obiskovalec uporabič vrtljivi stol in vas spravlja v nelagodje, mu pripravite trden stol z naslovnjali, tako mu boste omejili možnosti distrakcije, ga razorožili in vas bo bolj pripravljen poslušati.
Pomembna pa je seveda tudi verbalna govorica. Če bi radi v življenju uspeli, črtajte iz svojega besednjaka naslednjih pet fraz.
Ženske smo zakon. Poišči Žensko.si na Facebooku in se pridruži najboljši družbi žensk.