Princesa Diana
Imenovali so jo Princesa ljudskih src, saj se ljudi ni dotaknila le s svoji karizmatično pojavo, temveč tudi s svojim dobrodelnim delovanjem. Princesa Diana je poleg ostalega dobrodelnega udejstvovanja največ prispevala k organizacijam, ki so se ukvarjale z AIDS-om in Mednarodni kampanji za prepoved zemeljskih min. Bila je ena prvih medijskih osebnosti, ki so se slikale ob osebah, obolelih za AIDS-om, s čimer je javnosti sporočila: »Oboleli z virusom HIV niso nevarni. Lahko jim podate roko in jim podarite objem, ki ga tako zelo potrebujejo.«
Mati Tereza
Mati Tereza brez dvoma ostaja največji sinonim dobrodelnosti, saj razsežnosti njenega dobrodelnega delovanja ni moč ukalupiti zgolj v besede. K njej so se zatekali tako revni in ubogi, kot tudi prestižni in premožni ljudje, saj je oddajala posebno karizmo. Bila je albanskega rodu, delovala pa je predvsem v Indiji, kamor so jo najprej poslali za učiteljico. Leta 1948 je začutila, da je poklicana za to, da pomaga revnim in ubogim, zato je odela »sari«, povsem preprosto belo obleko revnih žensk, in snovala red Misijonarke ljubezni (Missionaries of Charity), s katerim je s pomočjo sester skrbela za bolne, podhranjene, revne in umirajoče. Za svoje človekoljubno prizadevanje je prejela tudi Nobelovo nagrado za mir. Leta 1980 je obiskala tudi Ljubljano.
Oprah Winfrey
Za eno najbolj dobrodelnih žensk na svetu velja tudi ameriška TV voditeljica Oprah Winfrey, ki sicer ne živi v odrekanju, kot je to počela Mati Tereza, vendar del svojega milijonskega premoženja brez težav z dobrimi nameni podari v dobrodelne namene. Poleg tega, da finančno podpira dobrodelne organizacije, ki so namenjene ženskam, otrokom, živalim, posledicam naravnih katastrof in iskanju zdravila za AIDS, je Oprah snovala tudi svojo Angelsko mrežo (Oprah’s Angel Network), ki deluje že od leta 1998. Namen Angelske mreže je pomagati družinam v stiski ter pomanjkanju. Med drugim je Oprah zgradila tudi dekliško šolo v Afriki.
Madonna
Tudi pop ikona Madonna je pustila svoj pečat v seznamu dobrodelnih organizacij in skupaj z Michaelom Bergom, direktorjem kabalskega centra, snovala fundacijo Raising Malawi, s katero sirotam in revnim otrokom Malavija zagotavlja hrano, obleko, zatočišče, izobrazbo, zdravstveno oskrbo in čustveno podporo. Poleg tega je pevka finančno prispevala tudi k dvajsetim drugim dobrodelnim organizacijam, med katerimi prevladujejo dobrodelne organizacije namenjene pomoči otrokom.
Angelina Jolie
Angelina Jolie je igralka, ki je prestiž rdeče preproge zamenjala za skromnost in dobrodelno delovanje, in sicer v času snemanja filma Tomb Rider v Kambodži. Sčasoma se je vedno bolj informirala o krizi in pomanjkanju, ki vlada v tretjem svetu in postala podpornica UNICEF-a in ambasadorka UNHCR-ja, organizacije za zaščito beguncev. S partnerjem Bradom Pittom sta ustanovila tudi Jolie-Pitt fundacijo, katere namen je odpravljanje ruralne revščine ter ohranjanje divjine. Njuna fundacija je finančno podprla tudi zdravstveno mrežo Zdravniki brez meja. Brangelina dobrodelnim organizacijam letno nameni več milijonov dolarjev.