Potrošniške organizacije so med drugim preverile sposobnost izolacije in tesnjenje termovk. Preverili so 17 termovk na trgu, pri čemer se je glavnina odrezala dobro. Kljub temu je sedem izdelkov prejelo nižjo oceno od dobre. Slabše ocene so termovke prejele na tistem delu testa, kjer so preverjali toplotno izolacijo. Tri so prejele tudi oceno nezadovoljivo za tesnjenje.
Zmagovalka testa je bila najdražja termovka, za katero bi potrošnik odštel 53 evrov. Takoj za njo sta bila izdelka za 20 oziroma 25 evrov. Cenejši izdelki so bili sicer med slabše ocenjenimi, a so bili med njimi tudi tisti, za katere se cene gibljejo okoli 25 evrov.
Najobsežnejši in najpomembnejši del testa je bil preverjanje izolacije termovk, kjer so z meritvami preverili, kako se s časom spreminja temperatura pijače v steklenici. Temperaturo so preverjali po šestih, dvanajstih in štiriindvajsetih urah. Poleg tega so preverili tesnjenje steklenic ob tem ko se prevrnejo ali padejo, njihovo izdelavo, in kako se obnašajo po tem, ko jih (dlje časa) uporabljamo.
Tesnjenje termovk so preverili tako, da so steklenice do treh četrtin napolnili z vročo vodo, ki so ji dodali malo površinsko aktivne snovi. Za deset minut so steklenice obrnili iz pokončnega položaja in preverili morebitne sledi vode okoli njih. Pri tem delu testa tri termovke testa niso opravile.
V Zvezi potrošnikov Slovenije so po opravljenem testu opozorili, da proizvajalci obljubljajo boljšo izolacijo, kot je v resnici, zato tem podatkom ne moremo zaupati. “Delno usmeritev, kaj kupiti, tokrat dajejo cene, saj so termovke z boljšimi lastnostmi v povprečju dražje,” so še poudarili.