Soheil Arabi je na facebooku objavil zgornjo fotografijo, na kateri se s hčerko Rohan noskata. Prav zaradi te fotografije, ki naj bi bila žalitev za preroka Mohameda, pa so Soheila na vrhovnem sodišču v Teheranu obsodili na smrt z obešanjem. Obsodili so ga avgusta letos, prošnjo za ponovno obravnavo primera pa zavrnili. To, da je nekdo obsojen na smrt, samo zato, ker je na spletu objavil nekaj, kar se smatra za neprimerno in žaljivo, je naravnost grozljivo.
Nadzor so pod Ruhanijovo oblastjo še poostrili
Soheilova soporoga, Nastran Naimi, je organizaciji Human Rights Watch zaupala, da so agenti, ki so povezani z iransko Revolucionarno gardo, njo in moža prijeli že novembra 2013. Njo so kmalu za tem izpustili, njega pa premestili na oddelek, ki ga upravlja Revolucionarna garda in kjer so ga v samici dva meseca zasliševali brez prisotnosti odvetnika. Ko je avgusta leta 2013 Hasan Ruhani postal predsednik Irana so iranske obveščevalne službe še povečale nadzor nad internetom, kazni za blogerje in tiste, ki uporabljajo družbena omrežja, pa še poostrili. Tudi tisti, ki uporabljajo youtube niso varni. Maja letos je policija prijela štiri fante in tri dekleta, ker so objavili pesem Happy. Istega meseca so osem uporabnikov facebooka na kazen od 8 do 21 let. Razlogi so bili večinoma verske narave.
Da bi pomagali temu očetu obsojenemu na smrt, ker je želel deliti trenutek nežnosti s svojo hčerko na facebooku, so ustanovili skupino za “takojšnjo osvoboditev Soheila Arabija”.