Najstnik po imenu Wang je odvisen od interneta. Na Kitajskem so to odvisnost celo označili kot psihično bolezen.In v resnici gre za bolezen, saj je v nekem trenutku fant igral spletne igrice in sodeloval v spletnih klepetalnicah kar tri dni brez premora. Ni spal, le malo je jedel, šel pa je celo tako daleč, da si je nadel plenico za odrasle, da mu ni bilo treba stran od računalnika, da bi šel na stranišče.
“Starši so od mene zahtevali, da se cele dneve samo učim. Niso mi dovolili, da bi se družil s prijatelji. Ko sem postal odvisen od spletnih iger, so se moje ocene občutno poslabšale, vendar se nisem zmenil za to, saj je bila edina stvar, ki mi je bila pomembna in mi dajala občutek zadovoljstva to, da sem v igrici napredoval na višji nivo,” pove Wang. Njegova starša sta dolgo poskušala, da bi ga odvadila od interneta oziroma računalnika, vendar se je stvar vedno zaključila s hudim sporom in neuspešno. Zato sta se odločila, da ga odpeljeta na zdravljenje odvisnosti od interneta, kjer se poslužujejo strogih, vendar učinkovitih prijemov. Tako zdravljenje stane 1.600 dolarjev.
Udeleženci tega zdravljenja se pod strogim nadzorom in takoj ko jih tja sprejmejo jih naprej priklopijo na aparate za merjenje možganske aktivnosti ter opravijo različne analize. Dan v kampu se vedno začne že zarana z rutino, ki vključuje tek, sklece in trebušnjake. Najstniki nosijo vojaško opremo in morajo vsak dan trenirati tako dolgo, dokler nimajo občutka, da jim bodo mišice odpovedale.
“Mladi, ki so se navadili, da večino časa preživijo za računalnikom, so v vedno slabši kondiciji. Obsedenost z internetom jih je pripeljala celo tako daleč, da so popolnoma brez kondicije, ter da so popolnoma nesposobni v vsakodnevnem življenju za karkoli, celo interakcijo z drugimi ljudmi,” pojasnjuje nekdanji vojaški poveljnikŠing Liming, ki vodi treninge v rehabilitacijskem centru Kvide. Sicer pa po telovadbi sledijo ure etike, glasbe in drugih veščin, med drugim morajo celo sami kuhati in čistiti. Včasih morajo tudi brez rokavic čistiti stranišča, saj inštruktorji pravijo, da je za njih to dobro.
“Izobraževanje in vojaška disciplina jih vračajo v realnost in jih učijo dobrih navad,” pravi Šing Liming in dodaja, da če eden od varovancev prekrši kakšno od pravil, kazen dobi cela skupina.