Prvo in glavno pravilo za zdravljenje vnetja sečil je, da je treba piti velike količine tekočine – mehur in ledvice moramo namreč očistiti bakterij, ki so povzročile vnetje. Koristila vam bo že navadna voda ali nesladkani zeliščni čaji, v knjigi 1001 zdravilo iz narave pa priporočajo še naslednja domača zdravila za vnetje sečil.
Pijte brusnični sok
Sok iz brusnic lahko pijete kot zdravilo za vnetje sečil, pa tudi kot preventivo – če ste nagnjeni k vnetjem sečnih poti, lahko sok preventivno pijete vsak dan. Pripravite ga tako, da preprosto zmešate 60 mililitrov vode, 125 mililitrov nesladkanega brusničnega soka in 60 mililitrov nesladkanega jabolčnega kisa. Za preventivo vsak dan zaužijte žličko brusnične marmelade ali pest suhih brusnic, ki so odlične tudi kot dodatek k jogurtu.
Pripravite si peteršiljev čaj
Peteršilj je izvrsten naravni diuretik, zato je čaj iz njega zelo učinkovito zdravilo za izpiranje bakterij iz sečil. 20 gramov grobo nasekljanega peteršilja prelijemo z dvemi litri in pol vode, posodo pokrijemo in kuhamo pet minut. Potem pustimo, da čaj stoji še približno četrt ure, ga precedimo in spijemo vsega še isti dan, najbolje v treh urah.
Pomaga tudi olje sandalovine
V ajurvedski medicini sandalovino uporabljajo za zdravljenje vnetja sečil, vi pa lahko z njo blažite bolečine, ki spremljajo tovrstna vnetja. Aromaterapevtsko kopel si pripravite tako, da v kad tople vode nakapljate deset kapljic eteričnega olja sandalovine in ležete vanjo za 20 minut – kopel naj bi zelo blagodejno vplivala na bolečine v predelu medenice. Kopel si lahko pripravite vsak dan, dokler bolečina ne popusti.
Ko smo ravno pri intimnem zdravju žensk – veliko predstavnic nežnejšega spola pestijo občasna ali pa ponavljajoča glivična vnetja nožnice. Tudi za to, kako preprečiti in pozdraviti slednja, ima Ženska.si nasvet za vas – preverite!
Postani prijateljica Ženske.si na Facebooku in se pridruži najboljši družbi žensk!