Generalna skupščina Združenih narodov je leta 2012 razglasila 20. marec za mednarodni dan sreče. Ta spodbuja ljudi k iskanju sreče in dobrega počutja, ki sta, kot je bilo rečeno ob razglasitvi tega dneva, univerzalni želji vsakega posameznika.
Letošnja tema tega dneva je Srečnejši skupaj. To geslo bo po oceni statističnega urada postalo še posebej pomenljivo ob pojavu novega koronavirusa in posledični socialni izolaciji.
Na statističnem uradu ugotavljajo, da je bilo leta 2018 ves čas ali večino časa srečnih skoraj šest od desetih prebivalcev Slovenije, starih 16 ali več let. To je nekoliko manj od povprečja v celotni EU. Nekoliko manj pa je bilo v Sloveniji v primerjavi z EU tudi takih, ki so se počutili srečne redkokdaj ali nikoli.
Deleži prebivalcev, starih 16 ali več let, ki so se v zadnjih štirih tednih pred anketiranjem v 2018 počutili srečne ves čas ali večino časa, so bili v posameznih članicah EU precej različni. V Latviji je bil delež takih oseb najmanjši (31 odstotkov), na Irskem pa največji (skoraj 80 odstotkov).
Slovenija se je po deležu ves čas ali večino časa srečnih oseb uvrstila med članicami EU na 15. mesto (59 odstotkov).