Ključna pravila, kako jesti sadje
- Sadje vselej jejte le na prazen želodec
- sadja ne smete zaužiti po obroku
- Bolje kot piti sokove je pojesti cel sadež. Če že pijete sok, ga pijte po požirkih in počasi, tako da ga nekaj časa zadržite v ustih, da se lahko premeša s slino, preden ga pogoltnete
- Če morate piti sadni sok – pijte le sveži sok, NIKAKOR soka iz konzerv (sem sodi tudi tetrapak). Prav tako ne pijte pregretega soka
- Ne jejte kuhanega sadja, ker ne boste zaužili hranljivih snovi, ki jih vsebuje surovo sadje – vse, kar boste dobili, je le okus sadja. Kuhanje uniči vitamine
- Odločite se lahko za 3-dnevno sadno kuro, da si prečistite telo. Jejte le sadje in pijte sadni sok tri dni in boste presenečeni, ko vam bodo prijatelji povedali, da izgledate bleščeče!
Kaj se zgodi, če sadje jemo po obroku?
Če boste sadje uživali tako, bo to ključno pomagalo pri razstrupljanju vašega sistema; oskrbelo vas bo z veliko energije – npr. za hujšanje ali druge aktivnosti. Na primer da pojeste dva koščka kruha in zatem rezino sadja. Ta rezina sadja bi morala hitro skozi želodec, naravnost do prebavil, a ne more. Ves obrok začne trohneti, razpadati in se spremeni v kislo gmoto. V trenutku, ko pride sadje v želodcu v stik s prebavnimi sokovi, se začne celotna zmes kvariti. Jejte torej sadje na prazen želodec, ali pa pred jedjo! Ste opazili, da se ljudje pritožujejo, da jih vsakič, ko pojedo melono, napihne, da morajo teči na stranišče ipd. Vse to se ne bi dogajalo, če bi pojedli sadeže na prazen želodec. Sadje se pomeša z razkrajajočo se drugo hrano in povzroča nastanek plinov, kar je razlog za napihnjenost. Lasje, ki sivijo, izpadanje las (plešavost), živčni izbruhi, temni kolobarji pod očmi – vse to se NE BI dogajalo, če bi jedli sadje na prazen želodec.
Super lastnosti sadja
KIVI: majhen, a mogočen. Je dober vir fosforja, magnezija, vitamina E in vlaknin. Njegova vsebnost vitamina C je dvakrat višja od pomarančinega.
JABOLKO: jabolko na dan odžene zdravnika stran? Čeprav ne vsebuje veliko vitamina C, ima mnogo antioksidantov in flavnoidov, ki povišajo aktivnost vitamina C in tako pomagajo znižati tveganje raka na črevesju, srčnega napada in kapi.
JAGODA: zaščitno sadje; jagode imajo najvišjo vsebnost antioksidantske moči med pomembnejšim sadjem in varuje telo pred prostimi radikali, ki povzročajo raka.
POMARANČA: najbolj sladko zdravilo. Če zaužijete 2 do 4 dnevno, lahko z njimi preženete prehlad, znižate holesterol, zaščitite ledvice in celo raztopite ledvične kamne in tudi znižate tveganje za nastanek raka na debelem črevesu
LUBENICA: naj boljše sredstvo proti žeji. Sestavljena je iz 92 % vode in vsebuje velikansko količino glutoatina, ki pomaga pri izgradnji imunskega sistema. Lubenice so tudi dober vir likopena – oksidanta, ki pomaga premagovati raka. Druga hranila, ki so jih našli v lubenici, sta še vitamin C in fosfor.
GUAVA in PAPAJA: odneseta glavno nagrado glede vsebnosti količine vitamina C. Guava je bogata tudi na vlakninah in pomaga proti premočnemu potenju. Papaja je bogata na karotenu, kar je dobro za oči.