1. Vsi spolno altivni ljudje se smatrajo kot rizična skupina za okužbo s HIV. Še posebej ogrožene pa so spolno aktivne ženske v srednjih letih (po menopavzi)
Raziskave so pokazale, da starejše ženske redkeje uporabljajo kondome, saj se ne bojijo neželene nosečnosti. Hkrati se starejše ženske ne vidijo kot rizična skupina za okužbo s HIV, kar je seveda posledica stereotipov o HIV/AIDS. Ob tem pa tudi zmanjšana raven hormonov povzroča, da je vaginalna sluznica bolj suha, tako zaradi trenja pri penetrativnem spolnem odnosu laže pride do mikro poškodb in posledično spolno prenosljivih okužb. Približno 10 odstotkov za AIDS-om obolelih žensk v ZDA leta 2003 je bilo starih nad 50 let.
2. Od odkritja AIDS-a v zgodnjih 1980-ih število okuženih/obolelih žensk vztrajno narašča.
Iz 180,000 primerov HIV/AIDS-a med ameriškimi ženskami v letu 2001 je število do leta 2003 poskočilo na 240,000.
3. Kakšna je verjetnost, da se bo okužba z virusom HIV prenesla z matere na novorojenčka, če mati ne jemlje ustreznih zdravil?
Verjetnost je 25-odstotna. Če HIV-pozitivna ženska tekom nosečnosti prejema kombinacijo proti-retroviralnih zdravil, se verjetnost prenosa okužbe spusti pod 2 odstotka.
4. Carski rez zmanjša verjetnost prenosa okužbe s HIV z matere na otroka.
Porod s carskim rezom zmanjša tveganje za prenos okužbe z matere na novorojenčka, zato ga priporočajo vsem HIV-pozitivnim materam. Poleg tega se HIV prenaša tudi preko materinega mleka, zato se dojenje odsvetuje.