Zdravilna glina je odlično naravno sredstvo za razstrupljanje telesa, s svojo bogato mineralno sestavo pripomore k celjenju ranic, mehki koži in krepitvi zdravja.
1. Zdravilna glina je vitaminska in mineralna bomba
Številne raziskave, med drugim ugotovitve združenja ruskih znanstvenikov, so ugotovile, da zdravilna glina vsebuje celo petkrat več antioksidantov, vitaminov, hormonov, karotenov, retinoidov in mineralov kot blato iz mrtvega morja. Vse te sestavine imajo odlične lastnosti, ki obnavljajo naše telo: antioksidanti celice varujejo pred poškodbami, retinoidi krepijo imunski sistem itd.
Najbolj koristna naj bi bila siva glina, ki jo pridobivajo iz najbolj globokih plasti morja, ena izmed najbolj učinkovitih sestavin zdravilne gline pa je visoka vsebnost magnezija. Ta pripomore k zdravim kostem, obnavljanju tkiv, odpravlja bolečine v hrbtu, pospeši tvorbo kolagena, ki je zaveznik gladke in napete kože itd.
2. Zdravilna glina uničuje strupenih snovi
Zdravilno glino lahko uporabljamo na več načinov, lahko jo tudi pijemo in s tem poskrbimo za učinkovito odstranjevanje toksinov iz telesa. Zvečer pripravimo čajno mešanico zelene gline, ki jo zmešano z decilitrom vode, čez noč napitek pustimo stati ter ga spijemo zjutraj na tešče.
Redna uporaba zdravilne gline bo pripomogla k izločanju škodljivih snovi, ki jih zaužijemo v okolju in s hrano, ter vplivajo na prebavne težave, glavobol, splošno slabo počutje, alergije, glivice, različna vnetja itd. Zdravilna glina ne deluje tarčno, da bi se usmerila proti točno določeni težavi, temveč krepi naše zdravje, ter omogoča tudi boljše vsrkavanje pomembnih hranilnih snovi. Takšno mešanico naj bi zauživali približno tri dni, nato imeli štiri dni premora, ter nato ponovili še nekaj serij.
3. Zdravilna glina lepša kožo in lase
Za nego kože sta najbolj primerni zelena glina iz vulkanskega pepela, ki je učinkovita pri odpravljanju aken, ter bela glina, ki je bolj nežna in kožo pomirja ter neguje. Zdravilna glina odstranjuje odmrle kožne celice, nečistoče, odpravlja zamašene lojnice, ogrce ter poskrbi za boljše vsrkavanje hranilnih snovi ter izločanje strupov. Medtem, ko je zelena glina bolj agresivna, pa je bela namenjena tudi normalni koži, saj jo vlaži, ter preprečuje njeno izsušenost.
Našli jo boste v nekaterih kremah, če pa želite čisto glino, povprašajte v lekarnah in trgovinah z organsko kozmetiko. Morda vas bo navdušila bela glina iz Maroka, ki se že stoletja uporablja v orientalskih centrih lepote. Za obrazno nego jo uporabljajte kot masko, ki jo pustite delovati 10 minut za suho kožo, 15 minut za normalno ter 20 minut za mastno kožo. Bela glina je učinkovita tudi kot obloga za lase, ki se nanaša podobno kot balzam, na voljo pa je tudi šampon.
4. Zdravilna glina blaži luskavico in opekline
Ker je zdravilna glina odličen borec proti bakterijam, glivicam in virusom, poleg tega pa obnavlja kožo, je primerna tudi za nego poškodovane in bolne kože. Za nego kože z luskavico ter izpuščaji je primerna zelena glina, ki se jo uporablja tako, da se jo nanese na prizadeti predel, ter povije s trakovi. Glino lahko zmešamo z jabolčnim kisom ali vodo, nekateri pa priporočajo tudi sok aloe vere. Maso nanesemo na želeni predel ter pustimo delovati nekaj časa, lahko pa si pripravimo tudi zdravilno kopel: dve do štiri jedilne žlice gline zmešamo v vodo, v kateri se potem namakajmo vsaj enkrat tedensko.
Vzrok učinkovitosti zdravilne gline pri izboljševanju simptomov luskavice in opeklin, ter številnih drugih kožnih stanj, kot je uvela koža, nečista koža, je v njeni sposobnosti regeneracije kožnih celic. Dokazano je, da glina povleče strupe iz našega telesa, vendar se ne ustrašite, če se bo stanje kože sprva poslabšalo ali pa boste na njej opazili rdeče lišaje. To je zgolj pokazatelj tega, da je zdravilna glina pričela pospešeno delovati.