Vaše središče naj ne bo otrok, temveč partner!
“To osebo ste tako ljubili, da ste želeli imeti otroke z njo. To ni šala,” v svoji knjigi 100 pravil za uspešno starševstvo pravi Richard Templar. Opozarja, da se moramo tega ves čas zavedati in da mora naš partner tudi po tem, ko postanemo starši, ostati najpomembnejša oseba v našem življenju. Prej ali slej bomo namreč zopet ostali sami z njim, zato je ključno, da ostane naša velika ljubezen.
Morda nekaterim to zveni kot slab nasvet, kar se tiče starševstva, saj nekateri zmotno verjamejo, da bi morali biti otroci središče njihovega sveta. A to za dobro starševstvo ni ključno oziroma je zanj lahko celo slabo. Če se naš svet vrti le okoli otrok, namesto okoli našega partnerja, je to zanje izredno naporno, že ko živijo doma, sploh pa, ko od doma odidejo.
Kot navaja avtor knjige, je ključna pri ohranjanju močne vezi s partnerjem, logistika – že samo ta lahko ogromno pripomore. S partnerjem si določita čas zase, stran od otrok, vsaj enkrat na teden in ta čas nato res dobro izkoristita, da počneta stvari, ki sta jih počela tudi preden sta postala starša.
Kakovost pred količino
Če to iz različnih razlogov ni mogoče, se potrudita vzeti čas zase tudi takrat, ko sta z otroki. Pogovarjata se drug o drugem in ne vedno le o otrocih. Zelo pomembno je tudi, da ne pozabita na spolnost oziroma vsaj na intimo. Tudi to je v praksi lahko včasih težko, a vseeno se potrudita in si vzemita čas za spolnost, ali pa vsaj za masažo ali romantično kopel v dvoje.
“Vem, da ste vse to že slišali, a deluje. Če se potrudite in posvetite drug drugemu, boste veseli, da ste si vzeli čas,” zagotavlja Templar in ob tem dodaja, da se je pri vzdrževanju vezi s partnerjem morda bolje osredotočiti na kakovost in ne količino.
Tako kot morate ločiti čas zase od časa za otroke, pa morate tudi znati otroku postaviti meje. Naj se sliši še tako protislovno, to je zanje zelo dobro.
Pridruži se nam na Facebooku in nikoli ne boš zamudila najboljših nasvetov in informacij!