1. Pogoj življenja s taščo je spoštovanje
Tašča je del družine in tako jo je potrebno tudi obravnavati. Če se je k vama vselila naknadno, ji nikar ne vzbujajte občutka, da ni zaželena in je ne obravnavajte kot služkinje, ki bo denimo pospravljala namesto vas, kadar boste v službi. Torej ne izkoriščajte njenega prostega časa, četudi je v pokoju, saj se ji boste s tem pošteno zamerili.
Življenje s taščo bo lažje, če jo boste obravnavali kot nekoga, s katerim se želite pogovarjati in ga vključiti v vaše življenje. To ne pomeni nujno, da morata s taščo postati najboljši prijateljici, ampak ohranite vsaj vljudnostne fraze, ko se srečata se pozdravita in poklepetajta, si skušajta pomagati itd. Zagotovo bosta vaš trud in dobra volja poplačana s tem, da vam bo tudi tašča večkrat želela pomagati in olajšati družinsko življenje.
2. Življenje s taščo je prijetnejše, kadar so pravila jasno postavljena
Nikar si ne dopustite, da bi se jeza do vaše tašče iz dneva v dan večala, temveč ji zaupajte, s katerimi njeni predlogi se ne strinjajte. Povejte ji, da ste hvaležni za njene nasvete, denimo kuharske, glede gospodinjskih opravil in vsega, v kar se želi vtakniti, vendar imate rajši, če o stvareh odločata sama z možem ali ženo.
Njeno mnenje cenite, nikar je ne zavrnite že na samem začetku, vendar ji zaupajte, da ste radi sami svoj šef, pri čemer ji vzbudite vtis, da je ona še vedno potrebna. Kot zaupnica, občasna svetovalka, ne pa tista, ki odloča o vsakem vašem koraku. Sprva jo opozorite na lep način, če pa se situacija ne bo izboljšala, naj se z njo pogovori vaš partner. Navsezadnje je njen otrok in verjetno ga bo prej pripravljena poslušati.
Ne glede na to, kdo se je vselil h komu, s partnerjem določita, kateri predel hiše je vajin in tako zaseben, v katerega tašča nima dostopa. Skušajte jo pridobiti na svojo stran s tem, da ji razložite, da si tudi ona lahko izbere kotičke v hiši, ki bodo samo njeni in kjer bo lahko uživala svoj mir. Ključ je v tem, da četudi v resnici olajšate življenje s taščo, pri njej vzbudite prepričanje, da bo tako boljše tudi za njo.
3. Življenje s taščo bo lažje, če jo boste skušali razumeti
Tašči se prikupite s tem, da vsaj včasih upoštevate njene nasvete, ji prisluhnete in nasploh ustvarite vtis, da se trudite za to, da bi vajin odnos deloval. Nekaj trenutkov v tednu si vzemite čas za pogovor z njo, odpeljite jo na kavico ali kosilo ter se ji skušajte približati. Skušajte razumeti njen način razmišljanja in se vživeti v njeno kožo. Na vašega partnerja še vedno gleda kot na otroka, kateremu želi svetovati in je prepričana, da najboljše ve, kaj je dobro zanj.
Razmislite o vzrokih, ki so pripeljali do tega, da živite skupaj s taščo. Morda ste vi tisti, ki ste se vselili k njej? V tem primeru ste vi gostje in ste lahko hvaležni, da vas je sprejela in da se skuša navaditi na to, da ni več edina gospodarica svoje hiše. Navsezadnje to tudi od nje zahteva kar nekaj prilagajanja in nekoliko manj svobode kot takrat, ko je bila v hiši še sama.
Če pa se je k vam preselila ona, zagotovo obstaja tehten razlog. Je bolana, stara in potrebuje nego? Morda boste tudi sami nekoč v isti situaciji. Enako velja za tašče, ki so vdove. Zamislite si, da ste izgubili življenjskega sopotnika in se skušajte vživeti v njena občutja. Sedaj se zagotovo zavedate, da je življenje s taščo preizkus za obe generaciji.