Film Minari govori zgodbo družine, južnokorejskih migrantov v ZDA, in to, kako si poskušajo tam ustvariti svoje ameriške sanje. V združenju holivudskih tujih dopisnikov sicer velja pravilo, da vsak film, v katerem je več kot 50% dialogov v tujem jeziku (torej niso v angleškem jeziku) spada v kategorijo tujih filmov. In tako je film Minari pristal v kategoriji tujih filmov, saj je večina dialogov v korejskem jeziku, čerav je film nastal v ZDA in pod taktirko ameriškega režiserja, ter bisi zaslužil tekmovati v glavni kategoiji za najbolji film.
Film je posnel za svojo hčerko
A ne glede na vse, je bil režiser Lee Isaac Chung presečen, da je osvojil kipec za najboljši tuji film, še bolj pa je bila vesela njegova 7-letna hčerkica, katere prisrčna reakcija je osvojila splet. Namreč ko je deklica slišala, da je očka zmagal, mu je planila v objem in začela vsklikati: “Molila sem! Molila sem!” In njene molitve, da očka osvoji zlati globus, so bile res vslišane. A kot je povedal v zahvalnem govoru, je njegova najbečja nagada v življenju prav njegova hčerkica, kateri je film tudi posvetil oziroma ga je zaradi nje sploh posnel.
“Ona je razlog, zakaj sem film sploh posnel. To je film, ki govori o družini. Družini, ki se skuša naučiti, kako govoriti v svojem jeziku. To je jeziku, ki presega angleščino ali kateikoli drugi ezik. To je jezik srca. In naučiti se ga skušam tudi sam, ter ga prenašati naprej. Upam, da se bomo vsi naučili govoriti jezik ljubezni, še posebej letos,” je v svojem govoru zaključil režiser.