1. Sončna očala zmanjšajo moč lesketanja
Ko se pozimi narava obda s snegom, ledom, vodo ter vlažnim ozračjem, se rado pojavi lesketanje, ki lahko močno poslabša vidljivost. To odbijanje svetlobe je še zlasti nevarno med vožnjo in smučanjem, razne nesreče zaradi slabe vidljivosti pa lahko preprečimo s kvalitetnimi sončnimi očali. Le v vednost, sneg odbija 80 odstotkov sončne svetlobe, to je trikrat več kot voda in petkrat več kot pesek. Prav zato so sončna očala zelo koristen dodatek tudi pozimi.
2. Zaščita proti nevarnimi UV žarki tudi pozimi
Škodljivi UV žarki nas ne morejo ujeti le poleti, temveč lahko na naše oči vplivajo tudi pozimi. Strokovnjaki trdijo, da naj bi pretirana izpostavljenost oči UV žarkom višala možnosti za razvoj očesne mrene, zato je pomembno, da se pred njimi zaščitimo tudi pozimi. S sončnimi očali pa ne boš negovala le zdravje svojih oči, temveč tudi občutljivo kožo okrog oči, torej predel, ki je najbolj nagnjen k nastanku (prvih) gubic, tudi zaradi mrščenja zaradi sonca.
3. Sončna očala varujejo pred vetrom in delčki prahu
Sončna očala ne varujejo le pred soncem, temveč oči zaščitijo tudi pred vetrom in delčki prahu ter posledično pred izsušenostjo, kar je zelo pomemben podatek za tiste, ki nosijo leče. Ker varujejo pred raznimi delčki v zraku, preprečijo tudi poškodbe roženice.
4. Sončna očala preprečujejo glavobole
Naše zenice nadzirajo, koliko svetlobe bodo prepustile do zadnjega dela oči, ki je zelo dovzeten za svetlobo. Zato se v temnejšem okolju razširijo, da ujamejo čim več svetlobe, v osvetljenem prostoru pa se zožijo. V izjemno svetlem okolju se zenice ne morejo zožiti dovolj, da bi moč svetlobe uravnale na udobno raven, zato oči še dodatno pripremo oziroma začnemo mežikati. Mežikanje ter konstantno oženje zenic utrudi oči, kar lahko vodi v glavobole. Sončna očala pomagajo zmanjšati moč svetlobe, kar ima blagodejen učinek na oči, ki posledično niso utrujene in ne povzročajo glavobolov.