Oddaja o prenovi domov s humanitarno noto
Prejšnji teden smo si lahko preko spleta ogledali prvi del nove oddaje o prenovi – Misija je mogoče, v kateri bodo Jana, Neža in Miloš v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije (ZPMS) šestim socialno ogroženim družinam prenovili dom. Pri tem jim bodo pomagali tudi ambasadorji: predsednik države dr. Danilo Türk, Jure Košir, Marko Milič, Katarina Čas, Špela Močnik, Robert Pečnik – Pečo, Zlatko, Denis Chorchyp, Natalija Gros, Mitja Petkovšek, Tanja Žagar in Dare Vršič, ki projekt podpirajo in so za družine pripravili darila z osebno noto. Poleg njih pa v oddaji sodeluje tudi prvi pametni spletni portal Gradbenik Slovenije, ki vsebuje celovito in predvsem uporabno organizacijo podatkov o ponudnikih gradbenih materialov in storitev po vsej Sloveniji in ki je skupaj z ostalimi sponzorji omogočil, da je oddaja o prenovi tudi v Sloveniji ugledala luč sveta.
Kdo so voditelji oddaje Misija je mogoče?
Ko je na dan prišla ideja, da smo v Sloveniji pripravljeni na kvalitetno domačo oddajo o prenovi, je sledila največja uganka: kdo je sposoben za in pred kamero projekt izpeljati s presežkom? Izbrana je bila trojica, ki je povezana bolj, kot so si to znali predstavljati. Oblikovalka interjerjev Jana Koteska, oboževalec vsega dih jemajočega in kreativnega Miloš Vujičič in arhitektka, ki si upa biti drzna, Neža Perger. Vsak s svojimi sanjami in znanjem, a vendarle je med njimi čutiti posebno energijo, ki jo bodo izžarevale tudi oddaje.
Jana Koteska je oblikovalka interjerjev, ki je širši publiki bolj znana iz sveta mode, v katerem si je ustvarila bogato kariero kot fotomodel. Danes še vedno ostaja v modnem svetu, preizkuša se tudi v vlogi modne kreatorke in oblikovalke interjerjev, o čemer si je znanje nabrala na Visoki šoli za dizajn. »Med bivanjem v Los Angelesu sem spremljala ogromno podobnih oddaj, ki jih pripravljajo Američani. Bila sem navdušena in ravno zaradi njih sem se po vrnitvi v Slovenijo vpisala na Visoko šolo za dizajn. Najbolj mi je všeč pristop, kako lahko z majhnim vložkom narediš veliko spremembo, ker se mi zdi, da še vedno prevladuje mnenje, da moraš imeti za lepo urejen prostor ogromno denarja, pa to sploh ni res. Včasih je dovolj le malo domišljije. In prav to bomo v nizu oddaj Misija JE mogoče poskušali dokazati tudi v Sloveniji. Sodelovanje v tej oddaji je izpolnitev mojih sanj. Hvaležna sem ekipi Gradbenika Slovenije, da me je povabila k sodelovanju. To je še en nov ustvarjalni izziv, ki se ga bom z veseljem lotila, in res že komaj čakam, da bomo skupaj razveseljevali ljudi!«
Miloš Vujičič je prav tako oblikovalec interjerjev ter oboževalec vsega dih jemajočega in kreativnega. Za seboj ima že desetletne izkušnje na področju oblikovanja. Prisega na inovativnost in nore ideje za dizajn. »Projekt mi predstavlja velik izziv, z ekipo bomo morali dokazati, česa smo sposobni, saj bomo postavljeni pred dejstvo, kako narediti čim več z zelo omejenimi sredstvi in časom. Misel, ki me navdihuje, je, da bomo družinam polepšali, predvsem pa izboljšali njihove bivalne pogoje.«
Neža Pergar je arhitektka z bogatimi izkušnjami na svojem področju. Kljub mladosti ima za seboj že lepo število realiziranih projektov, svoje izkušnje je med drugim pridno pridobivala tudi v arhitekturnem biroju priznanega arhitekta Janija Vozlja. »Današnja miselnost, ki je vsekakor plod dejanskega stanja družbe, je vse bolj naravnana k temu, da si lahko na nek način le »izbrani« privoščijo konkretne posege v svojem bivalnem prostoru. Sodobni mediji nam slikajo sanje, na katere pravzaprav niti pomisliti ne upamo več. Pa vendar, kaj če le-te postanejo resničnost? Arhitekturno-oblikovalske ideje zasnovanega koncepta oddaje s strani arhitekta tako ne ostajajo zgolj na papirju, temveč ga postavljajo v konkretno okolje, v katerem se mora znajti ne le kot oblikovalec, temveč predvsem kot konkretni ustvarjalec.«
Vsi trije so k projektu pristopili brez oklevanj, prepričani, da ga deželica pod Alpami iz več razlogov ravno v teh časih še kako potrebuje.
Prva oddaja Misija je mogoče
Prvo oddajo smo si lahko preko spletne strani www.misijajemogoce.si ogledali že prejšnji teden, v nadaljevanju pa bo oddaja na sporedu vsak torek ob 20. uri na zgoraj omenjeni spletni strani. V prvem delu se je ekipa odpravila v Radomlje, kjer jih je čakala misija, v kateri so avtističnemu 20-letnemu Kristjanu poizkušali urediti sobo, ki bo obenem njegova telovadnica in prostor, v katerem bo lahko preživljal svoj prosti čas. Kako jim je misija uspela, si tako lahko ogledate že nocoj, ko je na sporedu drugi del prve oddaje.
Sodeluješ lahko tudi ti!
Da pa bodo ustvarjalci lahko pomagali čim več družinam, ki pomoč še kako potrebujejo, lahko s svojimi prispevki pomagajo tudi gledalci. Na spletni strani si preberi navodila, kako lahko daruješ odvečen kos pohištva, lahko pa seveda pomagaš tudi v denarni obliki. Na strani je pod vsako oddajo pripisan tudi trenutni znesek zbran s strani gledalcev. Skupaj z ustvarjalci oddaje lahko naredimo veliko dobrega in pokažemo, da je Misija zares mogoča!