Še isti trenutek se opraviči
Najbolje bo, če še isti trenutek pošlješ še eno sporočilo, v katerem se prejemniku iskreno opravičiš in mu pojasniš, da ni bilo namenjeno njemu. Če se zgodi, da sms priroma v roke prijateljice oziroma prijatelja, lahko opravičilu dodaš še malo šalo, na račun česar se bosta prijetno nasmejala in pozabila na ”incident”. Seveda te bo še kdaj podražil/a na ta račun, vendar je to še najmanjši problem, mar ne?
Če si sms po naključju poslala osebi, pri kateri bi utegnilo poredno sporočilo sprožiti jezo, ogorčenje ali kake druge neprijetne občutke, recimo svoji mami, potem opravičilu v drugem sms-u dodaj tudi prijazen klic, v katerem pojasniš situacijo. Ni ti treba pojasnjevati komu je bilo sporočilo namenjeno niti kaj počneš v prostem času, vendar je vseeno priporočljivo, da se opravičiš, ker nisi bila pozorna, komu zadevo pošiljaš.
Ups, prejemnik je moj sodelavec!
Če se zgodi, da sms priroma na telefon nekoga, s katerim imaš zgolj poslovne stike, je dobro, če je tudi tvoje opravičilo uradne narave. Zadnja stvar, ki jo po takšnem kiksu potrebuješ, je to, da izpadeš neprofesionalno pred sodelavcem ali celo svojim šefom.
V opravičilu naj piše nekaj takšnega: Sinoči je na vaš telefon po pomoti prispelo moje sporočilo. Kar se je zgodilo, ni dopustno. Moje zasebno življenje bi moralo ostati zasebno, zato se iskreno opravičujem za svojo napako. Upam, da zaradi tega incidenta ne boste podcenjevali mojih sposobnosti in zagotavljam vam, da se kaj takega ne bo nikoli več ponovilo.
Kaj, če je v sporočilu tudi poredna slika?
V primeru, da si sporočilu pripeli tudi poredno slikovno gradivo, je lahko nastala situacija še bolj občutljiva. Če je slika priromala na telefon prijatelja, še ni vse izgubljeno in se da problem rešiti ob prijateljski kavi. Če je priromala v roke sodelavca ali šefa, pa boš situacijo morala reševati iz oči v oči in le za zaprtimi vrati. Namreč, nič ne kriči ”spolno nadlegovanje” bolj kot poslana poredna slikica v sporočilu. Takšna situacija zahteva resno ukrepanje in blaženje posledic spodrsljaja. Tudi od neslutenega prejemnika pa je odvisno, kako bo reagiral na tvojo pomoto.
Kako se izogniti takšnim spodrsljajem?
Temu, da bi poredna sporočila zašla v napačne roke, se izogneš tako, da dvakrat in zelo pozorno preveriš, ali si izbrala pravo ime iz imenika. Tudi, ko je sporočilo že poslano, preveri med poslanimi sporočili, ali je šlo v prave roke. Kadar nisi prepričana, da je številka prava, raje najprej pokliči in preveri. Spodrsljaju s pošiljanjem sporočila se lahko izogneš tudi tako, da iz spomina nazadnje uporabljenih številk izbrišeš vse, razen številke svoje simpatije. Tako ne bo obstajala možnost, da avtomatsko izbereš napačno številko iz spomina prejemnikov sporočil.
Poredna presenečenja po telefonu, ki ohranjajo iskrico, so vsekakor dobrodošla, a le takrat, ko prejemniku popolnoma zaupaš in ko si prepričana, da gre sporočilo v prave roke. Sicer takšen spodrsljaj s sporočili dandanes ni prav nič nenavadnega in bo vsakdo razumevajoč, saj se to lahko zgodi vsakomur, vendar nam včasih lahko prav trenutek nepazljivosti zagreni življenje.