Ne glede na kult vitkosti, še posebej v ženskem svetu, moški nimajo radi (pre)suhih žensk. Kult vitkosti je že pred časom preplavil zahodno kulturo. Mnogo deklet in žensk je, ki razmišljajo tako. Nič nenavadnega pravzaprav, glede na zasipavanje medijev s podobami ‘presušenih’ manekenk. Vitkost tako ne pomeni le lepote, ampak tudi privlačnost, uspešnost, samonadzor in celo srečo. To sicer ni pretirano sveža moška zahtevka pri hlastanju do ženskega telesa je pa raziskava v Avstraliji pokazala, da se tamkajšnji moški raje odločajo za »obilnejše« predstavnice ženskega spola kot pa suhljatke. Avstralski magazin FHM je naredil raziskavo o tem, kakšen tip ženske postave prednjači v zavesti moških bralcev, za merilo pa so postavili konfekcijske številke.
Nasvete za boljšo spolnost in partnerski odnos najdete na IntimateMedicine!
Presenetljivi izsledki
Moški so izbirali med slikami, na katerih so bile ženske, ki so nosile številke 36, 40 in 42. V raziskavi je sodelovalo 60 tisoč moških, kar štiri petine pa so se odločile za ženske, ki ustrezajo številkam 40 in 42.
Presenetljivo ali ne, največ glasov je dobila ženska, ki je nosila številko 40, zanjo pa je glasovalo kar 41 % moških. Za žensko, ki je bila ujeta v konfekcijsko številko 42, se je odločilo 39 odstotkov moških, le 20 odstotkom pa se je najprivlačnejša zdela ženska s številko 36. S tem so znanstveniki tudi potrdili razlikovanje med tem, kako bi bile ženske rade videti (in kaj menijo, da je moškim privlačno), in med tem, kaj se moškim dejansko zdi privlačno.
Suhost kot norma?
Kje lahko iščemo razloge za ta razkorak med ženskim predvidevanjem žensk in moškim pričakovanjem? To pretirano skrb za suhost pozicionirajo istoimenske revije, ki »skrbijo« za njeno nadzemeljsko počutje, hkrati pa človeka zasužnijo do te mere, da ima težave s prekomernim ogledovanjem lastnega telesa. Da ne bo pomote, to velja tudi za moške, saj tudi njim modne smernice zarisujejo v revijah pot do seksapila. Na tem področju tudi tradicionalna »moškost« doživlja številne spremembe.