Kirurg iz Severne Karoline je prišel na idejo, da bi izumil napravo, ki bi pomagala pri motnjah doživljanja orgazma. Naprava vključuje zdravstveni vsadek, ki je nekoliko manjši kot zavojček cigaret, opravljamo pa ga z daljincem. S testiranjem naprave naj bi začeli v drugi polovici letošnjega leta v Minneapolisu.
Še je upanje za orgazem
Medtem ko nekatere ženske lahko doživijo več zaporednih orgazmov, imajo nekatere težave že z enim samim. Zato je toliko bolj dobrodošlo dejstvo, da so v ZDA sedaj patentirali napravo, ki obljublja orgazem že s pritiskom na gumb. Naprava s pomočjo elektrod sproži orgazem. Avtor projekta upa, da bodo njegov izum uporabili za pomoč ženskam, ki imajo težave z orgazmom.Toda da bi dosegli tako prijeten užitek, je treba tudi marsikaj potrpeti. Pacientka bi bila med operacijo pri zavesti, medtem ko bi kirurg določil prave živce v hrbtenjači, na katere bi potem pritrdili elektrode. Elektrode bi nato povezali z majhnim, manjšim od škatlice cigaret, upravljalcem signalov, ki bi ga vsadili pod kožo nekoliko više od pacientkine zadnjice. Da bi poslali signal v vsadek, bi uporabili daljinski upravljalec. Tako bi z električnimi pulzi stimulirali živce, ki bi sprožili orgazem.
Med 10 in 15 odstotki odraslih žensk še nikoli doživelo orgazma
Stuart Meloy, kirurg, ki stoji za celotno zadevo, je idejo dobil po nesreči: “Nameščal sem elektrode v hrbtenjačo in kar naenkrat je pacientka začela doživljati orgazem. Ko sem jo vprašal, kaj se je zgodilo, mi je rekla, da bom moral tega naučiti še njenega moža.” Meloy naprave še ni testiral na moških, vendar kot pravi ni razloga, da ne bi tudi pri njih dosegel enak rezultat. Sicer pa naj bi napravo uporabili le pri najbolj resnih bolnikih, saj gre za podobno invazivno stvar kot je recimo srčni spodbujevalnik. In kaj sploh pomeni motnja doseganja orgazmov? Gre za to, da ženska ali sploh ne more doživeti orgazma ali pa ga težko doseže tudi po tem, ko je že spolno vzburjena. Zanimiv je podatek, da približno 10-15 odstotkov žensk še nikoli ni imelo orgazma in kot lažejo raziskave, je med 33 in 50 odstotki žensk nezadovoljnih s tem, kako pogosto dosežejo orgazem. Trenutno se ta težava zdravi ali s kognitivno vedenjsko terapijo ali pa s praktičnim izobraževanjem na tem področju.