Ideja, o kateri bomo govorili, je sicer že stara nekaj let, a še vedno dobra, utrnila pa se je Annie Brown, ko je na neki konferenci slišala o klubu „100 dni“. V klub prideš tako, da si poročen ali v zvezi in 100 dni ne seksaš. Doug in Annie sta se odločila, da bosta pravilo obrnila in sta o tem tudi napisala knjigo. Glede na to, da Američani seksajo povprečno 66-krat na leto, sta povprečje posekala v malo več kot treh mesecih. Začela sta januarja, skupaj pa sta morala preživeti vsak dan in vsak dan najti tudi določen čas za posteljne aktivnos
Več seksa pomeni tudi več skrbi in nežnosti
Doug je za oddajo Today’s Ann Curry opisal svoje doživljanje: „Naučila sva se, da to pač morava narediti. Tega ne moreš početi celo življenje. Je zelo utrujajoče.“
„Več se dotikava. Med temi stotimi dnevi nisva samo seksala, več sva se objemala in to se preneslo tudi naprej.“ Annie je dodala: “Naučila sva se, da morava drug za drugega skrbeti in si posvečati več pozornosti na način, kot to nisva počela že od prvih dni najinega zakona.“
100 dni seksa na leto: prisila, ki pa je vseeno prijetna
Ideja je malce nora in ravno zato zanimiva. Odločiti se za neko fiksno število dni, v katerih bomo seksali in se tega držali, zahteva resno odločitev in velik skupen napor, ki nujno izboljša medsebojni odnos. Ne gre za sam seks, ampak za dogovarjanje, intimo in bližino, za obvezo, da partnerju posvetiš trenutek svojega časa in se potrudiš, da to omogočiš.
Pravzaprav je že samo partnerstvo ali poroka na nek način obveza, da boš vsak dan svojega življenja našel trenutek časa za svojega partnerja, ne le za 101 dan. Seksati na silo je verjetno enako neumno kot vse druge vsakodnevne prisile, ki smo si jih v življenju izmislili. Vendar ravno te prisile včasih zelo koristijo lenobni človekovi naravi, ki hitro zapade v malodušje, obup in naveličanost. Človek dandanes rabi trdno strukturo, če je to vsakodnevni seks, še toliko bolje. Poizkusite.