Boš med našimi predlogi za poletno branje našla knjigo, ki jo boš s sabo vzela na plažo?
1. Ellizabeth Gilbert: Jej, moli, ljubi
Jej, moli, ljubi je intenziven, ganljiv in zabaven roman o ženski, ki noče več živeti kot posnetek družbenih idealov. Tridesetletna Liz ima vse: moža, hišo in kariero. Namesto sreče in zadovoljstva pa čuti le paniko, loči se in zapade v depresijo. Zato naredi radikalen korak – da bi odkrila, kdo v resnici je, se odpravi na enoletno potovanje okoli sveta, popolnoma sama. V Italiji se predaja kulinaričnim užitkom in se uči italijanščine, v Indiji s strogo meditacijo doživi razsvetljenje, v Indoneziji pa išče ravnovesje med užitkom in transcendenco. Tu najde novo pot in počasi jo spet začne loviti sreča.
2. John le Carré: Najbolj iskani človek
Najbolj iskani človek je roman, ki ne razkrinkava samo ozadja in dejanske narave t. i. boja proti terorizmu, ampak je zgodba o nemogočem ljubezenskem trikotniku in o svetu, v katerem nihče ne more zaupati drugemu. »To je ena tistih knjig, o katerih se ti zazdi, da se, ko jih enkrat zastaviš, napišejo tako rekoč same. Njen konec pa je presenetil celo mene. Presenetil in takoj zatem na smrt prestrašil,« je o knjigi povedal njen avtor.
3. Greg Behrendt in Liz Tuccillo: Mu pač ni do tebe
Kruta resnica pred katero vas – drage ženske – postavita avtorja knjige Greg Behrendt in Liz Tuccilo je, da je to moški, v celoti ustvarjeni iz naših (t.j.: ženskih) izgovorov! “Če je moški duševno zdrav, ga pri osvajanju ženske, ki mu je všeč, ne bo oviralo prav nič,” v knjigi ženskam razkriva Behrendt, kar pa je le eno od včasih krutih, vedno pa zelo resničnih odkritij, ki jih prinaša knjiga Mu pač ni do tebe, ki je naslov dobila po enem od delov kultne nanizanke Seks v mestu. Knjiga, ki bi jo morala prebrati vsaka ženska.
4. Goran Vojnović: Ko Jimmy Choo sreča Fidela Castra
Izbor Vojnovićevih kolumn, ki ga kaže tudi kot spretnega pisca kratkih stvarnih tekstov. Njegove kolumne so dostikrat izpeljane kot kratke zgodbe, ki bi ti jih lahko povedal prijatelj na kavi, obenem pa so domišljeno podložene z blago ironijo, špikajo in nasmejejo hkrati, Slovence opominjajo in opozarjajo na njihovo zadrtost in nestrpnost ter razgaljajo njihovo provincialno mišljenje in okorel način življenja.
5. Evelina Umek: Hiša na Krasu
Tematika romana je na prvi pogled ljubezenska – zbliževanje med Barbaro, ki je v prometni nesreči izgubila moža, ki ji je bil nezvest, in se kar ne more sprijazniti z dejstvom, da je njen sin že odrasel, ter Rudijem, ki si po razdrti mladostni zaroki ni nikoli ustvaril družine. Ob poglabljanju v branje pa nudi roman še veliko več, ker v zgodbo Umkova vplete globljo meditacijo o osebni in narodni identiteti ter odnosu do družinskega izročila. Tipičen tržaški motiv, ki pa se v svoji problematičnosti ponuja v razmislek celotni slovenski stvarnosti.
Preveri, kako se da na enostaven in poceni način – brez poštnine – knjige kupiti preko spleta.
Tudi ti postani prijateljica Ženske.si na Facebooku in najboljši nasveti ti nikoli ne bodo ušli!