Superženska je v tebi
Anette Ellegaard prihaja z Danske in je superženska. Pa tega ni vedela vse dokler se ni lotila pisanja knjige o superženskah – in v opisu tipske superženske prepoznala samo sebe. To je res knjiga-prijateljica, saj Anette Ellegaard v prijaznem tonu deli z nami svojo zanimivo življenjsko zgodbo, v kateri se pokaže njena ženska modrost. Včasih preprosto potrebujete starejšo prijateljico, ki je doživela že vse težave, s katerimi se sedaj soočate ve, da vam pokaže, da bo na koncu vendarle vse v redu. „Moraš verjeti vase. Tudi, če ne poznaš nikogar, ki je dela to, kar delaš ti. In tudi če morda nihče nikoli ni naredil tega, kar bi rada ti.“
Nevesta je žal rekla ne
Je eden najbolj popularnih ljubezenskih romanov leta 2010. Če ga niste prebrale na plaži, ga vzemite s sabo na zimske počitnice (ali v domačo posteljo na kakšen deževen dan, ko se vam ne da ven). Kerstin Gier je pisateljica z ostrim jezikom in čutom za upodabljanje žensk vseh vrst (od prestaršene feministke do stare čarovnice, od lahkomiselne frflje do uglajene gospe, a tudi z nepogrešljivo negativko), ki pa nazadnje združijo svoje moči v netipičnem zaključku. Odlično branje za vse, ki že malce izgubljate vero v žensko solidarnost.
Uročene
Se v pornografskih filmih ne najdete najbolj? Nancy Madore se je odločila popihati na žensko dušo in napisati erotične zgodbe samo za nas, ženske. Zato v zgodbah ni peroksidnih blondink z umetnimi oprsji, dolgimi nogami in neverjetno ozkim pasom (so pa vendarle povečini princeske). Ne, Nancy Madore je ugotovila, da imajo ženske do sebe povsem nerealne zahteve, do moških pa skoraj nobene – kot da bi morale biti z vsem zadovoljne.
To so erotične fantazije v pravljični preobleki, vse od nežno zasanjanih pa do divje pokvarjenih, gotovo je med njimi tudi katera od vaših fantazij …
Za vedno?
Elisabeth Gilbert je napisala nadaljevanje nadvse uspešne Jej, moli, ljubi, v katerem izvemo, kaj se zgodi, če človek prevečkrat prečka ameriško mejo … No, to niti ni bistveno samo po sebi, je pa precej bolj pomembno to, kako premagati strah pred poroko po boleči ločitvi. Elisabeth Gilbert je v tej knjigi združila potopisno-ljubezenski roman z izčrpno in zelo zanimivo monografijo o zakonu oz. poroki kot instituciji – in pri tem prišla do, vsaj zase, revolucionarnih zaključkov: poroka je družbeno subverzivna institucija.