Eva priporoča:
2. Prosite, dano vam je (Jerry Hicks, Esther Hicks) – “knjiga za osebno rast, primerna za vse osebe ne glede na to kje so trenutno in kakšno imajo predznanje na to temo. Nauči nas uresničiti naše sanje na enostaven in lahkoten način. Je pa res, da moraš biti na takšno knjigo pripravljen, sicer ti ne bo všeč.”
Sabina priporoča:
1. Jack and Amy (Josie Lloyd in Emlyn Rees) – “ena mojih najljubših knjig, ki vedno poskrbi za veliko mero smeha in sprostitev, ki jo v danem trenutku potrebujem, hkrati pa marsikaj razkriva o odnosih med moškimi in ženskami”
Avtorja knjige Jack in Amy sta dva, moški in ženska, pri pisanju njune zgodbe pa se izmenjujeta. Jack je osvajalec v poznih dvajsetih, skupno življenje je zanj najhujša nočna mora in ženske ima večinoma samo za eno noč. Amy je nekaj let mlajša, še ne povsem pomirjena sama s seboj, in trenutno brez fanta, kar je kljub vsemu rdeča nit njenega razmišljanja. Usoda ju pripelje na isto pot in njuna zgodba se začne razvijati.
2. Bela dama (Jasmina Kozina Praprotnik) – “kot tekačica sem to biografijo slovenske tekačice Helene Žigon prebrala “na dah”, v dobrem dnevu, toda to ne pomeni, da je knjiga primerna in zanimiva le tekačem. Gre namreč za zanimivo življenjsko zgodbo, polno modrih misli in nasvetov, ki pridejo prav vsakomur.”
Bela dama je navdihujoča literarizirana biografija (roman po resnični zgodbi), ki jo je napisala prav tako tekačica Jasmina Kozina Praprotnik. Gre za knjigo o življenju danes 86-letne Helene Žigon, ki pa je več kot samo knjiga o teku, ampak je knjiga o aktivnem življenju. In kar je še posebnega, je to prva slovenska knjiga o teku, ki so jo ustvarile izključno ženske in je znanilec, da besedo ali tek v roke vzamejo ženske.
3. Divjakinje (Shirley Conran) – “če se odpravljate na daljši dopust oziroma nekam, kjer boste knjigi lahko posvetile cel dan, potem je ta knjiga idealna. Gre namreč za precej obširno knjigo, vendar napeto branje, ki nam preprečuje, da bi jo odložile in jo kar požiramo stran za stranjo. Če imate radi akcijo in napete romane, potem jo morate prebrati!”
Izjemno napeta knjiga Divjakinje govori o petih razvajenih bogatih ženskah, ki se naučijo preživeti na samotnem otoku, v divjini, potem ko vse njihove može pobijejo.
4. Očarljivi skupinski samomor (Arto Paasilinna) – “čeprav je naslov nekoliko morbiden, pa niti najmanj ne nakazuje na to, kako sem se nasmejala ob branju tega simpatičnega finskega romana. Čeprav je tema težka in resna, je branje lahkotno in zabavno. Verjemite, ko boste enkrat prebrali to knjigo, in če vam bo všeč, boste kar “požrli” še ostale zabavnega Finca Paasilinne.”
Možakarja v kasnejših letih, propadli podjetnik in vsega naveličani oficir, se po naključju srečata, ko se namenita na istem kraju napraviti samomor; kakšne kolobocije se izcimijo iz njunega poznanstva in kakšne razsežnosti dobijo, pa boste med branjem izvedeli sami.
5. Moraš ali želiš? – 47 receptov za samopomoč (Edita Tomić)
Priročnik Moraš ali želiš? je zbirka konkretnih primerov in izkušenj, ki si jih je naša strokovnjakinja Edita Tomič pridobila pri svojem večletnem delu s strankami na osebnih svetovanjih, s poučevanjem in na potovanjih po celem svetu.V prvem delu je opisanih devetindvajset različnih primerov, v katerih opisuje in razloži možne vzroke in globlje, podzavestne vzorce, ki jih nosimo v sebi in nas ovirajo v vsakdanjem življenju, na področju zdravja, medosebnih odnosov ali psihologije. Drugi del priročnika je posvečen grafologiji oziroma grafološki analizi pisave, ki nam je v pomoč pri razkrivanju naše osebnosti ali osebnosti drugih.
6. Kalipso (Vesna Milek) – “spet ena mojih ljubših knjig za na plažo. Lahkotno, vznemirljivo, zasanjano, na trenutke poetično branje.”
Roman v obliki dnevnika piše petindvajsetletnica, osredotočena na romantično ljubezen. Ljubezenska doživljanja so njen kisik, erotika njeno vidno polje. Iskanje idealov v ljubezni, vsakič znova. Za toliko, kot se dvigne od tal, se po koncu pogrezne. Na njen način. Brez ovir, brez predsodkov, s polnimi čustvi. Dnevnik kot psihoanaliza, dnevnik kot samospev ljubezni.
Priporočam tudi njen roman Če , ki prav tako govori o kompleksnem odnosu moški
7. Cavazza (Vesna Milek) – “še ena knjiga, ki je nisem mogla odložiti in ki me je ganila, na trenutke celo do solz”
Gre za avtobiografski roman Borisa Cavazze. Če združite njegovo neverjetno zgodbo in jo poveste na način kot to zna le Vesna Milek, imate popolno kombinacijo. Odličen roman za na plažo!
8. Učbenik življenja (Martin Kojc) – “knjiga, ki bi jo morali imeti vedno nekje na dosegu roke!”
To ni še ena knjiga za samopomoč, to je edina knjiga za samopomoč, ki jo boste potrebovali. V njej boste namreč našli vse odgovore, na vsakršna vprašanja, za vsakršno situacijo, v vsakršnem obdobju svojega življenja. Knjiga bralca pomiri, daje optimizem in moč za naprej. Knjiga, ki nas uči živeti, uči nas, kako pomemben je tok naših misli in kako pomembno je, da ta tok nadzorujemo. Naše misli oblikujejo naše življenje.