Opisi knjig
Smrt v mestu na vodi
Emma Callum je pred leti pretresla angleško družbo, ko je zbežala v Benetke in se poročila z italijanskim grofom. Zdaj je spet v težavah – svojega tasta najde umorjenega, njen mož pa je izginil. Ko Emma prosi za pomoč tekmico iz otroštva, Emily pozabi na zamere in z možem – čudovitim Colinom Hargreavesom – odpotujeta v mesto na vodi. Emily je očarana nad ozkimi ulicami, skrivnostnimi kanali, upognjenimi mostički, mogočnimi cerkvami in prostranimi trgi. Kmalu pa ji postane jasno, da če želi najti morilca, mora najprej razrešiti več stoletij staro uganko. A aristokratske palače za svojimi zidovi dobro varujejo svoje skrivnosti, zlasti ker bi njihovo razodetje ogrozilo interese nekaterih zelo vplivnih ljudi.
Seznam želja
Emma Reiss ima prijetnega fanta, dobro službi in odlične prijateljice. In decembra bo stara trideset let. Zadovoljna je s svojim življenjem in pomirjena s prihajajočo obletnico, ko nenadoma najde seznam. Gre za seznam stvari, ki naj bi jih naredila ali doživela do tridesetega leta in ga je spisala s tremi najboljšimi prijateljicami, ko so bile stare petnajst let.
1. Spi pod milim nebom.
2. Zaposli se kot mednarodno priznana notranja oblikovalka.
3. Nauči se igrati polo.
4. Oglej si severni sij.
5. Privošči si avanturo za eno noč.
6. Nauči se igrati kitaro.
7. Poišči moškega, s katerim se boš poročila.
8. Pusti si rasti dolge lase.
9. Jej v restavraciji z vsaj eno Michelinovo zvezdico.
10. Pridobi popolno postavo za obleko številka 38.
11. Poljubljaj se s slavno osebo.
12. S padalom skoči iz letala.
Emma je popolnoma pozabila nanj, ko ga odkrije, pa z grozo spozna, da ni uresničila skoraj ničesar od zastavljenih ciljev. Nekaj mesecev jo še loči od rojstnega dne, zato začne mrzlično početi stvari s seznama. Zaplete se že pri prvi zadevi, ki se jo odloči opraviti – avanturi za eno noč …
Prisluhni srcu
Uspešen newyorški odvetnik burmanskih korenin nekega dne izgine. Nazadnje ga vidijo na letalu za Hongkong, nato pa se za njim izgubijo vse sledi. So ga ugrabili? Se mu je zgodila kakšna nesreča? Zakaj ni nikomur povedal, da gre na Tajsko? Ne žena ne hči ne moreta pomagati policistom pri iskanju pogrešanega, saj ne vesta, ne kam je bil namenjen ne kje bi lahko bil … Nato pa odkrijeta pismo. Ljubezensko pismo. Napisano pred mnogimi leti neki ženski v Burmi, za katero še nikoli nista slišali. Da bi razkrila skrivnostno očetovo izginotje in izvedela kaj o njegovi preteklosti, se Julia odloči, da bo odpotovala v Burmo. V majhno mestece, kamor je bilo nikoli odposlano pismo namenjeno in kjer je očitno živela ljubezen očetovega življenja … Tam sreča U Baja, prijaznega domačina, ki ji pove zgodbo o ljubezni, sposobni premikati gore – nepremagljivi, večni, vdani. Nemški pisatelj Jan-Philipp Sendker je z romanom Prisluhni srcu napisal eno najlepših ljubezenskih zgodb, ki bralca ne bo pustila hladnega.
Neznanka
Pisateljica Erica Falck, ženska policijskega inšpektorja Patrika Hedströma, med pospravljanjem podstrešja najde dnevnike svoje pokojne matere, hladne, zadržane ženske, ki je kot otroka ni nikoli stisnila v svoj objem. Čeprav ni najbolj prepričana, da želi poseči v materino intimo, jo dnevniki že po nekaj prebranih vrsticah nezadržno posrkajo vase. Podoba matere kot mlade deklice, ki vstaja pred njo, je popolnoma drugačna od ženske, ki jo je poznala vse svoje življenje. Zakaj se je mati tako spremenila? Kaj je povzročilo, da se je radoživo, vedno nasmejano in dobrosrčno dekle spremenilo v nedostopno žensko z žalostjo v očeh? Erica upa, da ji bo pri iskanju odgovora pomagal Erik Frankel, zgodovinar iz Fjällbacke, s katerim naj bi mati v mladosti prijateljevala. A starega gospoda nedolgo zatem najdejo mrtvega. Edina sled, ki policistom pomaga pri iskanju morilca, so grozilna pisna neonacistične organizacije Prijatelji Švedske, ki jo vodi Frans Ringholm, še eden od prijateljev Ericine mame iz preteklosti. Ko čez dober mesec najdejo mrtvo še Britto, četrto članico štiriperesne deteljice prijateljev, ki jih mati opisuje v dnevnikih, Erica posumi, da preteklost ni bila tako nedolžna, kot se zdi …
Ko orli lovijo
Piše se zima leta 44. Zavojevalna rimska vojska po nizu krvavih bitk z britskimi plemeni zavzame Kamulodun. Medtem ko general Plavtij, poveljnik druge legije, načrtuje naslednjo fazo vojnega pohoda, njegova žena in otroka doživijo brodolom. Mlada družina pade v roke skrivnostnih druidov, ki zahtevajo vrnitev tistih iz svoje bratovščine, ki so jih zajeli Rimljani. Dva prostovoljca iz legije generala Plavtija se odpravita globoko na sovražno ozemlje, da bi poskusila rešiti ujetnike, preden jih žrtvujejo temačnim druidskim božanstvom. Kato in Makro morata odkriti, kje druidi skrivajo svoje talce, in najti način, da jih rešita, preden zmanjka časa.
Jutranja mesečina
V povsem novi trilogiji, postavljeni v čudoviti mali Edilean v Virginiji, Jude Deveraux plete zgodbe treh mladih žensk, najboljših prijateljic iz študentskih let, razgrinja njihova življenja, ljubezni in sanje, ki si jih želijo uresničiti. Med Jecco Layton in doktorjem Tristanom Aldredgeem se krešejo iskrice. Na prigovarjanje svoje drage prijateljice Kim je Jecca začasno zapustila brezobzirni newyorški umetniški svet, da bi se poleti lahko posvetila svoji največji strasti – slikanju – in uživala v tesno povezani edileanski skupnosti. Kimin bratranec Tris, čedni in predani mestni zdravnik, že leta čuti globoko vez s Kimino prijateljico, čeprav sta se doslej srečala samo enkrat. V poletju čutnih užitkov Jecca izgubi tla pod nogami zaradi tega močnega in čustvenega moškega. A ko se bo poletje končalo, se bo vrnila v ‘resnično’ življenje velemesta in pred ljubimcema bo velika odločitev. Bo njuna ljubezen vzdržala kljub veliki razdalji? Bo kdo izmed njiju žrtvoval svojo kariero, da bosta lahko skupaj?
Česa se ne da kupiti z denarjem
Ali naj otrokom plačujemo, da bodo brali knjige in dobivali dobre ocene? Ali naj korporacijam dovoljujemo, da kupujejo pravico do onesnaževanja ozračja? Ali je etično, če plačujemo ljudem, da preizkušajo tvegana nova zdravila ali darujejo organe? Kaj pa najemanje plačancev, da se bojujejo v naših vojnah? Dražba vpisnih mest na elitne univerze? Prodajanje državljanstva priseljencem, ki so za to pripravljeni plačati? V knjigi Česa se ne da kupiti z denarjem se Michael J. Sandel ukvarja z enim največjih etičnih vprašanj današnjega časa: ali je kaj narobe s svetom, kjer je vse naprodaj? Če je, kako lahko tržnim vrednotam preprečimo dostop do področij življenja, kamor ne spadajo? Kakšne so moralne meje trga? V zadnjih desetletjih so norme na skoraj vseh področjih življenja – medicine, izobraževanja, vladanja, zakonodaje, umetnosti, športa, celo družinskega življenja in medsebojnih odnosov. Sandel trdi, da smo skoraj nezavedno spolzeli iz položaja, ko smo imeli tržno gospodarstvo, v položaj, ko smo tržna družba. Pa si res želimo biti v njej? Avtor nas izziva z osnovno razpravo, ki bi jo v našem tržno usmerjenem času morali imeti: kakšna je ustrezna vloga trga v demokratični družbi in kako lahko zavarujemo moralne in državljanske dobrine, ki jih trg ne spoštuje in jih z denarjem ni mogoče kupiti?
12. žrtev
12. žrtev je najbolj nenavadna, napeta in hkrati pretresljiva zgodba iz serije Klub preiskovalk umorov. Narednica Lindsay Boxer je rodila čudovito dojenčico. Toda že po prvem tednu s svojo novorojenko se mora vrniti na delo in razrešiti dva največja primera v svoji karieri. Sanfranciški detektivi tavajo v temi – glavni osumljenec za umor modne oblikovalke je nogometni superzvezdnik, zoper katerega pa nimajo dokazov, ker njeno truplo ponoči skrivnostno izgine iz mrtvašnice. Pri Lindsayjinem partnerju se oglasi čudaški profesor književnosti, ki je prepričan, da je sanjal umor, ki se še bo zgodil. Lindsay in njen partner njegovih preroških sanj sprva ne jemljeta resno, ko pa ju pokličejo zaradi streljanja, se izkaže, da kraj zločina do podrobnosti ustreza profesorjevi zgodbi. Lindsay nima veliko časa, da prepreči nove umore. Ko pa njena dojenčica zboli, mora nenadoma sprejeti najpomembnejšo odločitev svojega življenja.