Kaj vse poveča pore na obrazu?
Naše telo je v celoti prekrito s porami, izrazite pa postanejo na bolj oljnatih predelih, še posebej na T predelu obraza (čelo, nos, brada). Najbolj neusmiljeno obdobje našega življenja za pore je puberteta, ko lahko T predel zavoljo hormonov postane še bolj oljnat. Na njihovo obliko oziroma širjenje vplivajo tudi genetika, staranje in slabi vplivi sonca, včasih pa so pore vidne tudi zavoljo slabše nege kože na obrazu. Žal ni načina, ki bi dolgoročno zmanjšal vidne pore, obstaja pa kar nekaj načinov, kako jih narediti manj vidne.
Nega obraza za razširjene pore
Pri prekrivanju vidnih por lahko igra veliko vlogo pravilna nega kože na obrazu. Ta naj vsebuje piling, ki naj bo na čimbolj naravni bazi in ne preveč agresiven, saj se koža v primeru pretiravanja odzove s proizvajanjem še večjih količin olja, da nadomesti primanjkljaj. Med nego obraza iztisnite tudi ogrce, saj prav ti pore še bolj poudarijo. Da bi bilo to opravilo čimbolj enostavno, si lahko prej pripravite obrazno savno, ki bo omehčala kožo in pore povsem odprla. Nekateri radi po obrazni savni na obraz namestijo krpico, predhodno namočeno v sok ananasa in limone, ker naj bi vsebovala naravne sestavine, ki očistijo in napnejo kožo na obrazu.
Kako razširjene pore prekriti z ličili?
Prvi korak k prekrivanju razširjenih por z ličili je izbira takšnega pudra, ki por ne maši in jih s tem še bolj poudari. Na mestu, kjer se pojavljajo razširjene pore, tudi ni dobro uporabljati premastne kozmetike, saj jih bo sčasoma le obremenila in še bolj razširila. Na tem predelu raje uporabite kvalitetno bazo za ličila, ki pa včasih resda dosegajo malce višje denarne zneske, a so vsekakor vredne svojega denarja. Te bodo zravnale teksturo kože na obrazu in dodobra prekrile vsakršno nepravilnost, k čemur bo prispeval tudi – kot že omenjeno – pravi tekoči puder.
Mikrodermoabrazija
Nekateri pri razširjenih porah prisegajo tudi na postopek mikrodermoabrazije, ki ga izvajajo v dermatoloških ambulantah in nekaterih kozmetičnih salonih. Postopek je morda bolje poznan pod imenom diamantni piling, kjer gre za nekirurško obdelavo kože in luščenja povrhnjih plasti. Postopek je sicer finančno malce zahtevnejši zalogaj, obljublja pa opazno prenovo kože.