1. težava: Katero obliko pudra sploh izbrati?
Tvoj tip kože ti najbolje sporoča, katera oblika pudra (krema, stik, tekoči puder, puder v prahu itd.) je najbolj primerna zate. Če je tvoja koža:
–suha: potrebuješ tekoči puder, stik ali puder, ki je tudi vlažilen. Tekoči pudri in pudri v stiku imajo kremasto (vlažilno) teksturo, vlažilni pudri pa vsebujejo sestavine, ki ohranijo vlago kože skozi cel dan. Za takšno kožo so primerni tudi kompaktni pudri.
– mastna: preizkusi tekoče pudre, ki ne vsebujejo olj, ali pa puder v prahu. Ta bo absorbiral odvečno maščobo na koži in podaril izenačen in gladek »finish«. Na mastni koži se običajno dobro obnesejo tudi mineralna ličila, če imaš občutljivo kožo, na kateri se hitro pojavijo mozolji, pa lahko uporabiš tudi podlage, ki vsebujejo salicilno kislino.
– mešana: potrebovala boš kombinacijo pudra za mastno kožo in pudra za normalno do suho kožo. Uporabiš lahko kombinacijo tekočega, kremastega in pudra v stiku, po T zoni pa nanesi kompaktni puder ali puder v prahu.
2. težava: Sledi pudra na oblačilih
Rešitev: Ko naneseš puder, na obraz pritisni čisto žametno blazinico (powder puff). Ta bo vsrkala in odstranila odvečno količino pudra, obenem pa tudi puder vtisnila v obraz. K boljši obstojnosti pudra bo pripomogla tudi tanka plast pudra v prahu, skrivnost nekaterih žensk pa je, da za dobro obstojnost ličil v zrak napršijo malce laka za lase in se z zaprtimi očmi ter usti sprehodijo skozenj ter tako na obraz ujamejo izjemno tanko plast laka za lase.
3. težava: Puder se usede v gubice in obrazne linije
Rešitev: Teh predelov nikar ne skušaj zapolniti s še več pudra, saj bo rezultat še slabši. Namesto tega raje na »kritične predele« nanesi malce manj pudra in predel z gubicam naj bo vedno dobro navlažen. Težavo pa lahko rešiš tudi tako, da najprej uporabiš vlažilno kremo, nato podlago, ki bo zgladila površino kože, in šele potem naneseš puder.
4. težava: Puder v prahu naredi puhast videz
Rešitev: Kadar je puder v prahu preveč viden, je povsem verjetno, da gre za napačen nanos. Namreč takoj, ko čopič pomočiš v puder, čopič tudi malce potresi, da z njega odpadejo odvečni delci, ki ponavadi dajo puhast videz. Pomaga tudi, če čopič vlečeš v smeri rasti dlačic. Obratna smer jih postavi pokonci, kar postane zbirališče delčkov pudra.
5. težava: Pravi puder, zamazan in strjen učinek
Rešitev: Svojo kožo moraš na puder najprej pripraviti. To pomeni, da dvakrat do trikrat na teden narediš piling, s čimer boš z obraza odstranila odmrle kožne celice. Nato uporabi vlažilno sredstvo, ki nudi zaščito pred UV žarki. Sledi nanos podlage (v obliki gela ali losijona), ki bo kožo zgladil in zakril njene nepravilnosti. Počakaj, da se vpije in posuši. Če uporabljaš korektor, ga uporabi pred nanosom pudra. Za dobro prekrivanje temnih podočnjakov ali pigmentnih nepravilnosti nanesi na ta področja malce korektorja, nato pa ga »vtapkaj« v kožo z blazinico prstov. Šele nato po potrebi dodaj še puder.
6. težava: S čim nanesti puder na obraz?
Rešitev: Vsaka metoda nanašanja pudra ima svoje prednosti in slabosti. Kremaste podlage nanesi kar s prsti, ker toplota prstov segreje pigmente in je nanos ter samo zlivanje pigmentov tako enostavnejše. Če želiš zelo fin in naraven videz, lahko uporabiš gobico, saj vpije kar dosti pudra in tako zmanjša njegov učinek. Z gobico raje pritiskaj na obraz, saj drsenje gobice utegne za seboj pustiti sledi. Za bolj svež in navlažen izgled pa lahko pred nanosom gobico malce namočiš tudi v vodo. Čopič za nanašanje pudra uporabi, kadar želiš enakomerno porazdeliti pigmente. Za tekoč puder izberi koničast sintetični čopič, pri katerem naj bo konica široka približno 3,5 cm. Za nanos pudra v prahu naj bo čopič debel in puhast, najboljši učinek pa boš dosegla, če bodo ščetine iz naravnih sestavin.