Prednost metode Obrazne refleksoterapije je, da se usmerja v vzrok in ne le v posledice bolezni. Z njo uravnovešamo tako telesne kot čustveno-miselne procese v posamezniku. Refleksoterapevtka Nataša Kos Križmančič pozna številne skrivnosti refleksoterapije, ki lahko bistveno izboljšajo kakovost življenja, zdravje in dobro počutje. Z Obrazno refleksoterapijo Sorensensistem™ lahko pomagamo tudi pri nevrološko pogojenih težavah, glavobolih, migrenah, težavah s sinusi in obraznimi mišicami, težavah pri učenju in hiperaktivnosti, celo v primerih hormonskih neravnovesij.
Slovensko ime v svetovnem merilu: Nataša Kos Križmančič
Lone Sorensen je v svetu refleksoterapije izjemno priznano ime, saj multidisciplinarna terapevtka v svojem več kot 40-letnem delovanju dokazuje brezmejnost zdravilnih metod, s katerimi je izjemno veliko doprinesla posamezniku in družbi. Na vprašanje o poučevanju Lone odgovori, da si je izkušnje nabrala že zelo zgodaj; morda še najbolj s tem, ker se je ravno s svojo metodo najbolj učinkovito spopadla z rakom dojke. »Terapije sem začela izvajati že leta 1979. Izkušnje, ki sem jih imela s svojimi strankami ter uspešna okrevanja, ki sem jim bila priča, so me prepričala, da moram metodo, ki sem jo dokončno oblikovala leta 1988, deliti tudi z drugimi. Danes je vse, kar me žene naprej, velik uspeh, ki ga doživljam ob poučevanju metode po vsem svetu.«
Terapevtske metode Sorensensistem™ v širši regiji uči tudi priznana slovenska terapevtka Nataša Kos Križmančič, certificirana refleksoterapevtka in edina licencirana učiteljica Obrazne refleksoterapije Sorensensistem™ v Sloveniji. Danes je ena najtesnejših sodelavk Lone Sorensen.
Izobraževanje za terapevta obrazne refleksoterapije po metodi Sorensensistem™ zajema pet modulov, od katerih se prvi in drugi začneta 10. februarja 2018, tretji in četrti v maju, zadnji, peti, pa septembra letos. Inštitut Lone Sorensen diplomo izda po uspešno opravljeni diplomski nalogi, kar je tri mesece po zaključenem petem modulu izobraževanja, in po opravljenem praktičnem delu.
Na Natašino povabilo Lone večkrat obišče Slovenijo, kjer skupaj izvajata številna izobraževanja. Konec januarja se je moč udeležiti seminarja Loninih originalnih metod Tibetanske refleksne terapije vratu in glave ter Hormonalne refleksne terapije, ki pomaga zdraviti celo neplodnost.
Refleksoterapija je lahko nov in svež začetek
»Študirala sem sodobni ples na umetniški akademiji v Amsterdamu. Danes se ukvarjam z obrazno refleksoterapijo in sem vodja avtorizirane šole Sorensensistema™, edine v Sloveniji in širši regiji z licenco za poučevanje Sorensensenmetod™,« zaupa Nataša Kos Križmančič. »Obrazni refleksoterapiji sem se zapisala takoj po tem, ko sem jo prvič izkusila. Od takrat je že več kot deset let. Pot me je kot učiteljico popeljala po vsem svetu. Nazadnje v Oman – kamor se bom v tem letu še večkrat vrnila – kjer sem z Lone Sorensen sodelovala pri rehabilitaciji otrok z nevrološkimi motnjami s posebno terapijo, imenovana Temprana, ki bi jo lahko razumeli tudi kot nadgradnjo Obrazne refleksoterapije.«
Nataša je prepričana, da vsak v sebi nosi svojo strast: »Četudi mislite, da je ravno v vas ni, je. Ni ubita. Le zamrznjena. Prislonite se k topli peči in premislite, kaj v vas še vedno tiho migota.« Verjame, da je v posameznikovem dotiku moč, s katero lahko z ustreznim izobraževanjem ugodno vpliva na dobro počutje, zdravje in lepoto drugega, kot tudi samega sebe. V ta namen poleg izvajanja terapij in vodenja Šole obrazne refleksoterapije organizira številna izobraževanja, kjer se udeleženci lahko priučijo potrebnega znanja za izvajanje terapij Sorensensistem™.
Marca organizira seminar za starše in strokovne delavce Refleksna terapija za razvojne in učne težave otrok, aprila pa bo bo prvič v Sloveniji na voljo seminar Bipolarne refleksne terapije, s katero je moč sproščati travme, shranjene globoko v celičnem spominu telesa, limbičnem sistemu in amigdali.
Z obrazno refleksoterapijo Sorensensistem™ lahko pomagamo tudi pri nevrološko pogojenih težavah, glavobolih, migrenah, težavah s sinusi in obraznimi mišicami, težavah pri učenju in hiperaktivnosti, celo v primerih hormonskih neravnovesij, med katerimi je ena od posledic tudi neplodnost.