Težave ne bo rešila zgolj voda
Mnogi radi predvidevajo, da se problem suhe kože lahko odpravi že samo z vodo, kar ne drži. V bistvu lahko voda, še posebej vroča, le še poslabša stanje, saj poškoduje floro kože, ki vsebuje tudi zaščitna olja. Umivanje rok, kateremu sledi nanos vlažilnih sredstev, pa je vendarle pravi način negovanja suhih rok.
Pri umivanju uporabi nežna mila
Če imaš težave s suho ali razpokano kožo na rokah, pri umivanju rok uporabi toplo, nikakor ne vročo vodo, izberi pa tudi nežna mila, ki nudijo vlažilno nego. Po umivanju roke z brisačo le popivnaj in jih ne drgni. Nato počakaj približno tri minute in nanesi vlažilno sredstvo. Če uporabljaš olje za suho kožo, potem ne čakaj, da se roke posušijo, temveč ga nanesi kar na mokre roke in drgni toliko časa, da se olje vpije. Med katerimi oblikami vlažilne nege za suhe roke lahko izbiraš?
Vlažilne kreme za roke
Za nego suhe in razpokane kože na rokah lahko izbiraš med veliko vrst vlažilnih krem za roke. Nekatere so bolj intenzivne, nekatere manj, a ponavadi se vse zelo dobro vpijejo v kožo. Kreme za roke so zelo priljubljene, saj so enostavne za uporabo in praktične, ker ne puščajo mastnih sledi.
Losjoni za suhe roke
Losjoni so po teksturi v primerjavi s kremo manj gosti in prav tako ne puščajo mastnih madežev. Njihova slabost je ta, da vsebujejo alkohol, kar ima lahko v primeru suhe kože na rokah včasih prav nasprotni učinek.
Mazila za roke
Mazila za roke ponudijo izjemno bogato vlažilno nego in so popolna izbira za suho kožo na rokah, vendar včasih utegnejo pustiti masten občutek na rokah, zaradi česar jih ljudje malce manj radi uporabljajo. Mastnemu občutku se lahko izogneš, če naneseš malce manj mazila in ga dobro vtreš v kožo. Odlično vlažilno mazilo za jesensko-zimske dni je stoodstotno karitejevo maslo, ki kožo naredi gladko in jo obnavlja, za seboj pa ne pušča mastnih madežev.
Negovalne maske za suho kožo na rokah
Suhe roke lahko razvajaš tudi z domačimi maskami za roke:
Maska za roke iz ovsene moke
Za to masko potrebuješ žlico ovsene moke, žlico olivnega olja, nekaj kapljic glicerina in kozarec vode. Vse sestavine zmešaj, da dobiš maso, ki jo nanesi na roke in ob nanosu nežno masiraj. Po pol ure masko izperi z nežnim milom.
Maska iz krompirja in meda
Skupaj zmešaj en olupljen, skuhan ter zgneten krompir, dve žlici mleka in dve žlici meda, da nastane gosta maska. Masko nanesi na roke in pusti delovati 15 minut. Nato izperi s toplo vodo ter nežnim milom.
Maska iz mandljevega mleka
Odlično vlažilno masko lahko izdelaš tudi iz mandljevega mleka, kateremu dodaj le ovseno moko in po želji tudi olivno olje. Pusti delovati 20 minut.