Podočnjaki, rdeče lise, kapilare, akne, madeži, ki jih imaš od rojstva ali pa tisti, ki nastanejo zaradi hormonskega neravnovesja, neenakomerna barva polti ali pa sončne pegice ogrožajo tvojo lepoto… Korektorje uporabljamo za različne namene, ne le za korekcijo barve (nevtraliziranje določene barve), ampak tudi za oblikovanje obraza. Korektorji se torej razlikujejo po namenu uporabe, prekrivnosti, gostoti in barvi.
Korektorji, ki so namenjeni korekciji z barvo
Tu se uporablja načelo nasprotnih barv v spektralnem krogu: intenzivnost barve se ublaži, če se ji doda tista, ki se nahaja na nasprotni strani kroga (komplementarne barve). Na primer zelena barva nevtralizira rdečo, rumena-oranžna nevtralizira modro-vijolično. Prednost korektorja v barvi (rumena, zelena), ki se nanesejo pred pudrom, je v tem, da se nepravilnost bolje prekrije ob manjši količini tekoče podlage (pudra) in tako dosežemo tudi bolj naraven videz.
Za modrice, popokane kapilare, podočnjake itd. uporabi korektor rumene barve. Za nepravilnosti rdeče barve, kot so razširjene in vidne kapilare in sveže brazgotine pa uporabi korektor zelene barve. Korektor nanesi na nepravilnost in ga nežno utri s konicami prstov. Nato nanesi tekočo podlago.
Za prekrivanje večjih nepravilnosti na koži se uporablja tudi korektorje, ki so bolj prekrivni, vsebujejo več pigmenta, so bolj gosti, zato so tudi bolj opazni, vendar je njihova prekrivnost popolna in intenzivno prekrijejo vse nepravilnosti. Imenujemo jih kamuflažni pudri oziroma korektorji.
Za popravke oziroma korekture manjših nepravilnosti na koži kot so podočnjaki, rjavi madeži in stare brazgotine, ter optični korekturni popravki, pa ne potrebuješ težkih, kamuflažnih korektorjev, ampak lahko uporabiš lažje, manj prekrivne. Izberi korektor, ki vsebuje pigmente, ki odbijajo svetlobo. Ti odlično prekrijejo področje okoli oči ter tudi manjše mimične gubice ter posvetlijo polt. Tako so gube videti bolj plitve, črte na obrazu pa delujejo mlajše in bolj sproščeno. Lahko se uporabljajo tudi za osvetlitev področij senc, korekcijo nosu od korena do konice, brade in tako s svetlobnimi učinki ustvarimo svežino in videz spočitega obraza.
Malo bolj zahteven del korekture pa je, če želimo optično ožati obraz, nos, brado, ličnice… Da osvojiš to, je potrebno več vaje in tudi poznavanje anatomije. Za to se uporablja najsvetlejše in najtemnejše korektorje ali pa kar pudre v stiku oz zelo prekrivne tekoče podlage. Korektorje, ki so precej temnejši od naše polti uporabljamo za ožanje, pomanjšanje izstopajočih predelov obraza. Najsvetlejše tone pa uporabljamo na določenih ožjih predelih obraza za dodajanje volumna. Seveda se nato uporabi tekočo podlago, ki paše na tvojo polt in vse lepo zabrišeš, da se barve lepo prelivajo med seboj in tako ustvariš naraven videz.
In še nekaj o korektorjih za prekrivanje mozoljev. Ti korektorji vsebujejo sestavine, ki sušijo kožo, mozolje in so antibakterijski. Kožo tudi nežno razkužijo. Takšne korektorje uporabljaj le na mestih, kjer so mozolji in ne drugje, še posebej ne za podočnjake, ker je koža tam še posebej občutljiva, sicer lahko kožo preveč izsušijo in razdražijo.
AVTORICA ČLANKA: Brigita Štempelj – Ličenje