Dlje kot kadite, dlje koža potrebuje, da se obnovi
Škoda, ki jo kajenje povzroči vaši koži, je neprimerljiva s škodo, ki jo ta grda razvada povzroči srcu in pljučem, vendar pa je zagotovo najbolj vidna škoda. Dobra novica pa je, da če nehate kaditi, se bo koža hitro spet začela obnavljati in bo spet postala lepša. Slaba novica za vse tiste, ki se ne morete ali nočete odpovedati kajenju (tako kot dolgoletna, strastna kadilka Kate Moss) pa je, da kasneje kot to grdo navado opustite, težje popravljiva je škoda na koži.
Zaradi kajenja koža postane povešena in zgubana
Kajenje vpliva na celo telo in ko se ga obremenjuje s strupi kot so cianid, karbonski monoksid, katran, fomaldehid in druge kemične snovi, možgani preusmerijo vitamine stran od kože in jih uporabijo drugje. Nikotin tudi zmanjšuje pretok krvi v globlje plasti kože imenovane dermis, kar se kaže v tem, da dobi manj kisika. Koža zaradi tega postane uvela, suha, se lušči in je manj odporna proti zunanjim faktorjem. Sčasoma se koža povesi in zguba, saj telo ne more dovolj učinkovito proizvajati kolagena.
Koža si bo z vašo pomočjo spet opomogla
Se da škodo popraviti? Seveda se da, vendar v določeni meri. Ko nehate kaditi, vaše telo spet začne normalno in bolj učinkovito funkcionirati. V roku šestih tednov se bo vaša koža vidno izboljšala, saj bo dobila več kisika in antioksidantov, toda obenem morate začeti s intenzivno nego kože. Kože potrebuje vitamin A, ki bo pospešil obnovo celic, vitamin C, ki bo spodbudil proizvajanje kolagena in vitamin E, ki spodbuja celjenje in obnavljanje. Izjemno koristni so oksidanti iz rdečega sadja, še posebno pa naj bi bil za obnavljanje kože koristen paradižnik. Na splošno jeste veliko barvitega sadja in zelenjave, telovadite, saj bo tako koža dobila več kisika, izjemno priporočljivo je tudi ribje olje, ki vsebuje visoko raven omega 3 in tako pomaga pri obnavljanju in vlaženju kože.