Ženska.si: Najprej nas zanima, kakšni so običajno lasje po poletju, ko je obdobje izpostavljanja močnemu soncu in vplivu morja za nami?
Manuela Bučar: Vpliv vlage, toplote in kisika se kaže v tem, da nam lasje posvetlijo in se posledično tudi izsušijo. Če smo bili na morju ali na bazenu, sol oziroma klor, to le še poslabšata. Če ste med tistimi, ki imate že naravno bolj suhe ali pobarvane lase, je še toliko večja verjetnost, da je poletje pustilo večji pečat. Pri svojih strankah sicer ne opažam večjih težav, ker se že pred poletjem pripravljamo na vse te vplive in si stranke priskrbijo pravilno in dovolj zaščite za njihove lase, tako da po poletju samo še negujemo naprej lase in to je pika na i!
Ženska.si: Je stanje las po poletju odvisno od tipa las? Se recimo mastni lasje po končani poletni vročini ‘obnašajo’ kako drugače od denimo normalnih ali suhih las?
Manuela Bučar: Stanje las po poletju se seveda razlikuje med posamezniki. Tisti, ki imajo mastno lasišče, jim po vsej verjetnosti sonce in morje lasišče posušita tako, da se to malo normalizira, vendar se konice las, če se ne uporablja prava nega, lahko prav tako izsušijo kot pri normalnem tipu las. Najbolj poškodovani pa so tanki lasje, lasje, ki so kakor koli kemično obdelani ter skodrani lasje, ki so že sami po sebi bolj suhi.
Ženska.si: Nam lahko zaupate kakšen recept za nego suhih in mastnih las po poletju?
Manuela Bučar: Za suhe lase priporočam masko z enim rumenjakom, žlico olivnega olja in žlico medu. Medtem ko žvrkljate rumenjak, počasi vlivajte olje. Mešanico vtrite v suhe lase in glavo ovijte z brisačo. Maska naj učinkuje 30 minut, nato jo temeljito izperite.
Za mastne lase je odličen pripravek s koprivo, za katerega potrebujemo: pest posušenih listov koprive in 250 ml sadnega kisa. S segretim kisom prelijete koprive. Pripravek pustite stati 15 minut, nato ga precedite. Z njim speremo lase, ki smo jih pred tem umili z zeliščnim šamponom.
Ženska.si: Morda svetujete kakšno določeno prehrano, ki bi pripomogla k obnavljanju las po poletju?
Manuela Bučar: K lepim lasem pripomore uravnotežena prehrana z vsemi skupinami živil: ogljikovi hidrati, proteini, maščobe, minerali in vitamini. Ker so lasje skoraj v celoti zgrajeni samo iz proteinov, je posebej pomembno, da poskusiš v vsak svoj obrok vnesti nekaj proteinov.
Ženska.si: Kaj jeseni lase najbolj ogroža?
Manuela Bučar: Za lase jeseni je značilno, da pogosteje izpadajo, prav tako se lahko pogosteje zmastijo. Tudi jeseni je sonce zelo močno, škodujejo pa nam tudi mraz in veter, ter centralna kurjava.
Ženska.si: Kakšno nego za lase pa izvajate po poletju? Obstajajo kakšni postopki za izboljšanje kvalitete las po poletju?
Manuela Bučar: Jaz svojim strankam obvezno priporočam piling las in lasišča, priporočljivo je tudi veliko nege, torej z raznimi oblogami, ki jih naredim vsaki posameznici, glede na njem tip las po testiranju las in pregledu lasišča z mikro kamero.
Seveda pa ni dovolj samo nega v salonu, ampak si morajo stranke negovati lase tudi same doma. Čim več naravnih sestavin v lasni kozmetiki in čim manj kemije ter silikonov, ki dajo sicer lep lesk in videz zdravih las, vendar je vse to le maska, ki zakrije poškodovane lase.
Ženska.si: Kako pa je z barvami za jesensko/zimsko sezono? S kakšno barvo las bomo ženske najbolj moderne?
Manuela Bučar: Letošnjo jesen in zimo so moderne lahkotne oblike z naravno teksturo. Govorimo o zelo dolgih in zdravih naravnih laseh, skuštranem pažu z ali brez frufrujev in ultra kratkih frizurah. Dolgi lasje naj bodo resnično dolgi in nasprotno, kratki lasje naj bodo super kratki.
Kar se tiče barv, naj bodo preobrazbe drastične. Letošnjo jesen bodo popularne predvsem nianse globokih rdečih barv, bogate rjave ter kremaste nianse blond. Glavno bistvo jesensko-zimskih smernic je, da si omisliš čim bolj naravne nianse, ki dobro delujejo skupaj s tvojim tonom polti.
Si si že ogledala najmodernejše frizure leta 2010?