1. Obnohtno kožico pustite pri miru!
Ne glede na to, kakšni so vaši nohti, je pri manikuri bolje izpustiti odstranjevanje obnohtne kožice, saj lahko to hitro pripelje do infekcije. Kadar greste na manikuro v kozmetični salon, bodite pozorne, ali so vsi pripomočki, ki se pri manikuri uporabljajo, sterilni.
2. Najbolje je imeti kratke nohte
Če imate krhke in lomljive nohte, je najbolje, da jih imate postrižene na kratko, spiljene pa v kvadratno obliko, rahlo zaobljeno proti vrhu. Nohte oblikujte po kopeli, nato pa nanesite vlažilec za nohte ali kremo.
3. Lomljive nohte dovolj vlažite
Po vsakem stiku z vodo nohte in obnohtno kožico navlažite s kremo. Pred spanjem roke in nohte obilno namažite s kremo za roke in nohte, nato pa si oblecite bombažne rokavičke.
4. Utrjevalci za lomljive nohte
Uporabljajte utrjevalec za nohte, a pazite, da ne vsebuje toluen sulfonamida ali formaldehida, saj te spojine dražijo kožo. Naravni utrjevalec in vlažilec za nohte je oljčno olje (takšno skoraj brez vonja lahko kupite v lekarni), ki ga nanesete na nohte in pustite učinkovati vsaj 15 minut.
5. Ena plast laka za nohte je lahko zdrava
Na krhke, lomljive nohte nanesite le po eno plast laka za nohte in le enkrat tedensko, saj odstranjevalec laka za nohte izsušuje nohte, še posebej, če vsebuje aceton. Po podatkih s spletne strani klinike Mayo naj bi tanek sloj laka za nohte pomagal ohranjati vlažnost v nohti in tako zmanjšal lomljivost nohtov.
6. Prehranski dodatki za lomljive nohte – da ali ne?
Prehranski dodatek biotin (2,5 miligrama) pomaga povečati gostoto nohtov in tako zmanjšati lomljivost nohtov. Kupite ga lahko v lekarnah ali dobro založenih trgovinah. Multivitamini in želatina, ki jih pogosto predlagajo tistim, ki si želijo okrepiti lomljive nohte, po podatkih klinike Mayo ne delujejo.
Poleg lomljenja nohtov je pogosta težava številnih žensk tudi porumenelost nohtov. Preverite, kakšne naravne rešitve za porumenele nohte obstajajo!