Oblačila, v katerih se dobro počutite, dodajo k vaši samozavesti, za to pa vemo, da je ključna tako na razgovorih za službo kot tudi pozneje.
Prilagodite se okolju
Izberite primerna oblačila za svoje delovno mesto. Če delate v mladinskem kulturnem centru si lahko privoščite precej več kot če ste zaposleni v odvetniški pisarni. Treba se je torej znati vklopiti v službeno okolje.
Bodite praktične
Izbirajte oblačila, ki niso zahtevna za vzdrževanje. Če morate svoja oblačila za v službo neprestano nositi v čistilnico, vam bo to požrlo ogromno časa in energije, ter seveda tudi denarja. Najdete lahko tudi zelo elegantne obleke iz materialov, ki so enostavni za vzdrževanje. Vzdržujte konstantno telesno težo, da ne boste primorane menjavati garderobe za v službo vsakič, ko se spremeni.
Uživajte!
Pri oblačenju, pa četudi za v službo, najdite užitek. Tudi v zelo formalnih oblačilih si lahko privoščite nekaj igrivosti s šali in nakitom. Če ste nižje postave, nosite visoke petke. S srednje visokimi ali visokimi petkami boste premostile razliko v višini med vami in večino moških – pomembno je, da imate oči na približno isti višini, da vas moški torej ne bodo gledali navzdol.
Pri dodatkih, ki jih nosite za v službo, bodite karseda izbirčne in ne varčujte: klasičen, prefinjen nakit bo pomagal k temu, da vas bodo jemali bolj resno. Na sestankih nosite nakit blizu obraza; uhani in kratke ogrlice bodo pritegnili pozornost k vašemu obrazu. Ličenje mora biti prefinjeno in nevpadljivo; pričeska naj bo vedno urejena in sveža.
Preverite, kakšne so modne zapovedi za balerinke v letu 2010.