Kitajski feng shui svari pred vsakršno nepopolno stvarjo v našem domu. To naj bi namreč oviralo pretok čija, zaviralo napredek in nasploh škodovalo ljudem, ki v stanovanju živijo. Počena ogledala, okrušene skodelice, razpokane vaze in podobno naj bi se torej znašlo na kosovnem odpadu. Japonska wabi-sabi estetika pa ravno v teh predmetih, ki se jih je dotaknil zob časa ali človeške nepopolnosti, najde neke vrste duhovno izpolnitev.
Vrhunski izraz wabi-sabi estetike je japonska čajna ceremonija, pri kateri je vsak detajl do konca dodelan, a največje občudovanje velja skodelici z napako ali vazi, ki pušča. V tem se kažejo preprosta dejstva, da nič ni trajno, nič ni dokončano in nič ni popolno, ki zaznamujejo eksistenco po budističnem dojemanju. Estetika wabi-sabija torej temelji sprejemanju minljivosti.
Če torej najdete lepoto v nepopolnih stvareh, ki kažejo na svojo nedokončanost in minljivost hkrati, vam to lahko prinese več notranjega zadovoljstva in miru, kot vse nove in navidez popolne stvari. Starih in “pokvarjenih” stvari ni treba zavreči, temveč lahko v njih najdete lepoto minljivosti.