Rastline in feng shui
Gill Hale v knjigi Feng šuj v vašem domu našteva, kako lahko uporabljamo rastline za harmoniziranje čija v domu. Uporabljamo jih za zakrivanje štrlečega kota, preusmerjanje energije v štrleči kot, harmoniziranje energije ognja in vode, upočasnjevanje čija na hodniku, izsuševanje odvečne energije vode v kopalnici, prinašanje življenja v hišo, za bogatenje vzhoda in jugovzhoda ter podporo jugu. V namene feng shuija uporabimo vedno zdrave rastline, saj bolne rastline povzročajo zastajanje energije.
Uravnavanje čija z rastlinami
Rastline različnih oblik ustvarjajo različne tipe energij: energijo lahko pospešujejo ali umirjajo. Pokončne rastline z zašiljenimi listi imajo energijo jang in jih po feng shuiju uporabljamo za pospeševanje energije po kotih. Če hočemo energijo umiriti, uporabimo rastline z energijo jin. To so rastline z zaobljenimi listi in rastline, ki visijo.
Rastline in 5 elementov v feng shuiju
Rastline glede na svoje značilnosti lahko predstavljajo katerega od petih elementov. Če želimo v nekem delu stanovanja poživiti element ognja, tja postavimo geranijo, kijevko, begonijo, bromelio, božično zvezdo ali ščitovko. Če hočemo poudariti element zemlje na jugozahodu, uporabimo čeveljček, ognjič, sončnico ali drugo rumeno rastlino. Element kovine poudarimo z drevesom denarja, jasminom, fitonijo, oleandrom ali kalatejo.
Drevo denarja je znano kot rastlina feng shuija, moramo pa ga postaviti na zahod ali severozahod. Element vode vnesemo s stoječimi lončnicami, obdanimi z modrimi ali prozornimi steklenimi kamni, element lesa pa predstavljajo pravzaprav vse rastline.
Previdno pa z rastlinami v spalnici – povzročijo lahko ljubezenske težave!
Postani prijateljica Ženske.si na Facebooku in se pridruži najboljši družbi žensk!