1. Perilo pred likanjem navlažimo
Pred likanjem perilo vedno navlažimo, a ne preveč, saj je mokro perilo še težje likati. Navlažimo ga s pršilko ali kar s samim likalnikom. Če perilo sušimo v sušilnem stroju, ga lahko še rahlo vlažnega poberemo iz sušilca in ga takoj zlikamo.Pred likanjem zapnemo gumbe in zadrge.
2. Kako se izogniti gubam pri likanju?
Najprej zlikamo manjše ploskve (žepe, naramnice, …), ker se te ne zmečkajo tako hitro kot večje površine. Pri srajcah in bluzah zlikamo najprej ovratnik, zapestnike in rokave, nato sprednje dele in nazadnje zadnji del. Ovratnik začnemo likati na konicah, da se ne zguba.
3. Kako likamo občutljive tkanine?
Žamet vedno likamo z narobne strani, da se ne začne svetiti. Volno in občutljive tkanine likamo vedno čez krpo. Po likanju perila ne pospravimo takoj v omaro, ampak počakamo, da se malce ohladi.
4. Kako skrbeti za likalnik?
Če se na likalniku naberejo sledi škroba in apnenca, ga obrišemo s krpo, ki smo jo namočili v kis. V likalnik na paro lahko kanemo kapljico ali dve parfuma in obleke bodi dišale.
5. Likanje lahko naredimo zabavno!
Likalno desko lahko postavite tudi ven, na balkon, teraso ali pod drevo, če le imate dovolj dolg podaljšek. Sodobna likalna deska z nastavljivo višino in odlagalno površino nam vsekakor olajša delo. Nastavite si glasbo! Pa ne preveč divje, da ne boste kar odplesale od likanja.
Ko ne likate, se skrijte v svoj kotiček.