Moški.si Moški.si Intimatemedicine Intimatemedicine Hudo.com Hudo.com
Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Domov
  • Aktualno
    • Kolumna
    • Resnične zgodbe
    • Zanimivosti
    • Zanimivi dogodki
    • Utrip dneva
    • Horoskop
    • Nagradne igre
  • Zdravje
    • Zdravo življenje
    • Hujšanje in rekreacija
    • Nosečnost in porod
    • Psihologija
    • Vzgoja in starševstvo
  • Moda & Lepota
    • Nega kože in las
    • Modni trendi
    • Modni nasveti
    • Modni šoping
    • Znamka se predstavi
  • VIP
    • Domača scena
    • Tuja scena
    • Red Carpet
    • Glasba
  • Seks & Partnerstvo
    • Spolnost
    • Partnerstvo
    • Intimno zdravje
    • Hudi tipčki
    • Erotične zgodbe
  • Lifestyle
    • Filmi
    • Knjige
    • Moj dom
    • Kulinarika
    • Tech novičke
    • Igre
  • Recepti
    • Vege
    • Mesne jedi
    • Solate
    • Priloge
    • Predjedi & Prigrizki
    • Sladice
    • Napitki
  • Strokovnjaki
Meni
Facebook Twitter Google+
Kolumna

Se sploh zavedamo, za kaj vse smo lahko hvaležni?

Maja T.
10 maja, 2016 / pred 9 let

S prijateljico se dobim na kavi. Vprašam jo, kako je. V odgovor dobim same negativne stvari. Našteje, kaj vse je narobe, kaj vse ji gre na živce. O tem, kaj vse lepega se ji ob vseh teh negativnih stvareh dogaja, ne govoriva…In to zadnje čase opažam pri vseh!

Komentiraj Share / 110 Share Share WhatsApp
NOVICE
* This field is required
Foto%3A+Thinkstock

Foto: Thinkstock

In to zadnje čase opažam pri vseh, s komer se pogovarjam. Vse samo nergamo, se pritožujemo. Nič ni prav, nič ni, kot bi moralo biti. Enkrat nas zebe, enkrat nam gre na živce dež, drugič se pritožujemo nad neznosno vročino. Pa to je samo glede vremena. Kaj šele glede službe, partnerja, otrok, tašče, prijateljice, staršev.

Vse bolj opažam, kako negativno nastrojeni smo postali!

Nekdo na facebooku objavi fotografijo, kako leži na plaži, in pod njo se usuje plaz negativnih komentarjev, češ ne objavljaj takih slik, ne delaj nam skominov, to ni fer, zavidamo ti. Le reko se najde kdo, ki napiše nekaj v stilu te počitnice si si pa res zaslužila. Ker sem se začela zavedati te negativnosti okrog sebe, se skušam zavedno pripraviti do tega, da ko me nekdo vpraša, kako sem, najprej povem kaj pozitivnega. To je sicer težko in ne gre vedno, toda pogosteje kot to počnem, bolj mi prihaja v navado. In ob tem se vprašam tudi, od kje vsa ta negativnost, ko pa je okrog nas toliko razlogov za pozitivo, za hvaležnost, za srečo. Če bi se enkrat za spremembo osredotočili na vse to, kar imamo, namesto na to, kaj vse nam manjka, bi bil že velik korak. Že res, da me včasih v službi razjezijo, da na računu ni vedno denarja za vse tisto, kar bi si rada privoščila, da mi včasih zmanjkuje časa za stvari, ampak imam pa službo, v kateri načeloma uživam, imam dovolj denarja, da si slej ko prej kupim tisto obleko, ki jo že en mesec gledam v izložbi, in da za nekaj dni pobegnem v kakšno evropsko mesto. Že res, da sem samska, toda hkrati sem svobodna, imam čas zase, imam čas za prijatelje. Imam dobre prijatelje in družino. Že res, da imam kak kilogram preveč, toda sem zdrava in v dobri kondiciji, da premagam vsak hrib in naredim stojo na glavi. Če vse to niso dovolj tehtni razlogi, da imam v življenju biti za kaj hvaležna, in dal ko me kdo vpraša, kako sem, z veseljem povem, da mi ni hudega in da sem ne glede na vse dobro, potem pa ne vem kaj so.

Zato, naslednjič, ko vas kdo vpraša, kako ste, se spomnite najprej na vse pozitivne stvari, za katere imate biti hvaležni. Če se zavedamo tega in se osredotočamo na pozitivne stvari, bomo s takim mišljenjem v življenje priklicali še več pozitive, oziroma se bomo lažje spopadali z negativo.

Tagtags
hvaležnost, pozitivno mišljenje
Komentiraj Share / 110 Share Share WhatsApp

Najbolj brano

Ravnokar objavljeno

Vraščeni nohti na nogah? Tako si lahko pomagate!

  • Nega kože in las

Kako s pravim barvanjem las doseči videz bolj gostih las

  • Nega kože in las

4 malenkosti, ki bodo vašega moškega noro osrečile!

  • Partnerstvo

Čudežni sadež: goji jagode

  • Zdravo življenje

Teme

dnevni horoskop erotična zgodba hudo.si hujšanje igrice Jennifer Lopez Kate Middleton Kim Kardashian obleke zvezdnic postave zvezdnic računalniške igre resnična zgodba Rihanna Romana Pogorelčnik romanin tedenski horoskop seksi tipi smešen video tedenski horoskop Tedenski horoskop Ženska.si Victoria Beckham zdrava hrana zvezdnice zvezdniški otroci

Mu pač ni do tebe

  • Kolumna

Ženska mora čutiti, da moškemu pomeni vse in da bi šel na konec sveta za njo. Če ni tako, ni pravi!

Vsak naj valentinovo praznuje, ali ne, kot mu paše!

  • Kolumna

Valentinovo vsako leto, kot tudi drugi komercialni prazniki, razdeli javnost. Eni ga komaj čakajo in načrtujejo popoln romantičen dan v družbi svojega najdražjega ali nadražje, drugi se nad njim zgražajo in namerno bojkotirajo. Če pa vprašate mene, stvari niso tako črno – bele…

Zakaj se za božič počutimo tako srečne?

  • Kolumna

Kaj je na božičnih praznikih takega, da se zaradi njih čutimo tako srečne, in kako zadržati te občutke skozi vse leto?

Vzemite praznike v svoje roke!

  • Kolumna

Za navdih si preberite zgodbe treh ljudi, ki so postali aktivni kreatorji svojega prazničnega razpoloženja.

KOLUMNA: Decembrski prazniki

  • Kolumna

Vse nemirne misli o decembrskih opravilih in vprašanja glede načrtov za novo leto se pomirijo v toplem objemu osebe, ki jo imaš rad.

Bi bilo moje življenje boljše, če bi bila suhica?

  • Kolumna

“Ne bi bilo! Bi pa bilo, če se ne bi do mene tako grdo obnašali, ker nisem suhica,” pravi pisateljica Jes Baker, ena od petih žensk, ki so zvezde kampanje, ki si prizadeva spremeniti standarde in splošno dojemanje, kaj je lepa ženska. 

Vstopimo v novo leto s hvaležnostjo, ljubeznijo in zavedanjem

  • Kolumna

Vstopimo v novo leto s hvaležnostjo, ljubeznijo do sebe in drugih, s kreativnostjo, mirom in lepimi odnosi.

Novo leto – čas za pozitiven skok v nov začetek

  • Kolumna

Novo leto je obdobje, ko sprejmemo nove odločitve, je čas, ko kaj spremenimo in kaj opustimo. Začnimo novo leto z namero krepiti pozitivno razmišljanje in pritegniti več pozitivnih vibracij in ljudi v svoje življenje.

Recite jamranju stop!

  • Kolumna

“Boleče je pogledati na lastne težave z zavedanjem, da nam jih ni povzročil nihče drug, kot mi sami.” Sofokles

Projekt sofinancira:
  • Aktualno
    • Utrip dneva
    • Horoskop
    • Bedarija dneva
    • Zanimivosti
    • Resnične zgodbe
  • Zdravje
    • Zdravo življenje
    • Hujšanje in rekreacija
    • Nosečnost in porod
    • Psihologija
    • Vzgoja in starševstvo
  • Moda & Lepota
    • Nega kože in las
    • Modni trendi
    • Modni nasveti
    • Modni šoping
  • VIP
    • Domača scena
    • Tuja scena
    • Red Carpet
    • Glasba
  • Prosti čas
    • Zanimivi dogodki
    • Filmi
    • Knjige
    • Nagradne igre
  • Seks & Partnerstvo
    • Spolnost
    • Partnerstvo
    • Intimno zdravje
    • Hudi tipčki
  • Lifestyle
    • Moj dom
    • Potovanja
    • Kulinarika
    • Gurmantika
    • Tech novičke
  • Recepti
    • Vege
    • Mesne jedi
    • Solate
    • Priloge
    • Predjedi & Prigrizki
    • Sladice
    • Napitki
  • Igre
    • Logične igre
    • Escape igre
    • Strategije
    • Spretnostne igre
    • Arkadne igre
  • Strokovnjaki
    • Jože Vrbančič
    • Alenka Peternel
    • Edita Tomič
    • Jakob Polajžer
    • Zinka Ručigaj
    • Združenje L&L
    • Zavod TAMAL-a
    • Boštjan Šifrer
    • Tanja Glažar
    • Vitja Sikošek
    • Romana Pogorelčnik
    • Petra Begič
    • Mojca Štrukelj
    • Jerneja Agić
    • Urška Habjan
    • Brigita Štempelj
    • Matevž Likar
    • Jure Fundak
    • Majda Smolnikar
    • Zveza prijateljev mladine
    • Petra Meglič
    • Vladka Domjanič
    • Nina Simić
    • Tanja Rejec
  • O podjetju
  • Uredništvo
  • Oglaševanje
  • Pogoji uporabe strani
  • Nagradne igre
  • O piškotkih
Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
Zapri oglas

Podprite nas in se nam pridružite na Facebooku!

Ne kaži več. Sem se že pridružil/a.

To spletno mesto uporablja piškotke! Razumem Vsak naslednji klik na tej strani pomeni, da soglašate s piškotki.

Ne sprejemam piškotkov.