Grafologija je zelo široka veda. Grafološka analiza je uporabna pri izbiri poklica, zaposlovanju, sestava tima, partnerski odnos, preverjanje istovetnosti pisave in podpisov.
Črka t ima še poseben pomen v grafologiji. Iz črke t je med drugim razbrati, kakšne cilje ima oseba, kako jih uresničuje, kakšna je moč volje te osebe, koliko entuziastična je. Razbrati je mogoče tudi, ali je oseba vodja, občutljiva na kritiko, vztrajna ali malce trmasta, ima neodvisno mišljenje itd.
1. Primer črke t – visoki cilji
Navzgor kažoča vodoravna črtica pri tem t-ju kaže na visoke cilje. Grafolog na osnovi analiz celotnega rokopisa ugotovi, ali so ti visoki cilji tudi uresničljivi za pisca ali ne.
Edita Tomič je praktik DNK 2 in grafologinja. Če želite, da preuči tudi vašo pisavo, ji pišite na edita.grafologinja@gmail.com.
2. Primer črke t – menjajoči cilji
Oseba, ki vsakič drugače zapiše svoj t, glede na počutje in samopodobo spreminja tudi svoje cilje.
3. Primer črke t – neodvisno mišljenje
Na osebo, ki t zapiše tako, da vodoravna črtica ne pušča praktični nič prostora navpičnici nad sabo, ne vplivajo drugi. Ta oseba ima močno svoje prepričanje.
4. Primer črke t – entuziazem
Oseba, ki t piše tako, da naredi zelo dolgo in odločno vodoravno črtico, se loti vsake naloge z navdušenjem, in v delo vloži veliko truda.
5. Primer črke t – samoiniciativnost
Oseba, ki vodoravne črtice na t sploh ne napiše, zelo hitro rešuje nastale probleme.
Vsaka črka in gibalna kretnja v pisavi je za grafologa pokazatelj neke lastnosti pisca. Vendar se na eno črko kot pokazatelja zanašamo le do neke mere, saj lahko realno analizo grafolog določi šele ob vpogledu v celoten rokopis, določeni pokazatelji lahko namreč druge potrdijo ali ovržejo.
Edita Tomič je praktik DNK 2 in grafologinja. Če želite, da preuči tudi vašo pisavo, ji pišite na edita.grafologinja@gmail.com.