Skozi primer do ugotovitve, da na nas vpliva še kaj druga kot samo prehrana
Naj vam navedem primer dekleta, ki se je soočala z nenehnimi anginami, policističnimi jajčniki ter vrsto drugih težav. Sprva so se težave kazale kot neredne, boleče menstruacije in po opravljenem pregledu in diagnozi policistični jajčniki je pričela z oralno kontracepcijsko terapijo. Kot sem omenil se je sočasno soočala tudi z anginami in ne, ne angine zaradi mraza in bakterij, saj je imela po 10 angin na leto in te angine so se pojavljale tudi poleti, ko je zunaj bilo 30 stopinj. Angine je zdravila s pomočjo antibiotikov in ker je zraven jemala tudi kontracepcijske tabletke je vse skupaj vplivalo na njen želodec. V nadaljevanju vam bom razkril kaj je poleg tablet še vplivalo na njene težave z želodcem. Tako so se naenkrat pojavile še slabosti, tiščanje in bolečine v želodcu ter spahovanje. Diagnosticirali so ji kronični gastritis (kronično vnetje trebušne sluznice) ter gerb (spahovanje). In jagoda na smetani so bile ponovne tablete, kar bi pomenilo tri različne vrste tablet pri svoji 22 letih.
Če želiš spremembe si moraš sam to želeti in za to tudi kaj narediti
Najprej naj poudarim, da se je punca zdravo prehranjevala in redno gibala, zato na začetku ni vedela kje začeti skrbeti za svoje zdravje, saj je upoštevala tako faktor prehrane kot tudi gibanja. Nato je s pomočjo vaj in raznih tehnik ter meditacij ugotovila, da ima precej negativnih vzorcev znotraj svoje družine. Spoznala je, da je skozi svoje otroštvo in mladost v sebi potlačila precej negativnih čustev kot so jeza, zamere in sovraštva. Angina je lahko posledica določenih bakterij in podobno, lahko pa je kronična angina posledica neizraženih besed in jeze, ki jo občutimo do nekoga. Prav tako je ugotovila, da v življenju počne stvari, ki jih ne želi početi in da ima v sebi popolnoma drugačne želje kot jih imajo drugi. Ker tega ni upala izraziti, je v sebi potlačila strah in ta strah je na koncu zraven antibiotikov in drugih tablet povzročil težave z želodcem. Potrebovala je kar nekaj časa, da je vse skupaj odpravila in s tem ko je odpravljala negativna čustva, se ponovno povezala sama s seboj in na situacije začela gledati iz pozitivnega vidika. Takrat se je njeno zdravstveno stanje počasi začelo izboljševati.
Tudi negativne misli in čustva lahko ogrožajo naše zdravje
Skozi primer lahko ugotovite, da njenih težav ni povzročala prehrana ali neredno gibanje, ampak predvsem njeni negativni miselni vzorci ter negativna čustva. Vsaka naša misel ima določen pomen in s pomočjo misli lahko v telesu sprožamo ali zaviramo proces samozdravljenja. Kadar so naše misli pozitivne in z njimi aktiviramo pozitivna čustva kot so sreča in veselje se počutimo odlično in naš imunski sistem in proces samozdravljenja delujeta brezhibno. Takrat, kadar pa kreiramo negativne misli in v telesu občutimo negativna čustva, zaviramo delovanje imunskega sistema in oviramo proces samozdravljenja. Največ problemov nastane takrat, kadar vse skupaj postane kronično in v telesu s pomočjo negativnih misli in čustev ustvarjamo blokade, ki na koncu povzročijo težave na našem fizičnem telesu. Zato je pomembno, da kadar skrbimo za svoje zdravje, zraven vključimo tudi skrb za svoje misli, čustva ter osebni stik s samim seboj.
Ker zdravje je osnova!
Več zanimivih odgovorov na to temo zdravega življenja najdete na spletni strani www.tockazdravja.si. Za več informacij pa lahko pišete tudi na mail nika@tockazdravja.si.