Moda & Lepota » Nega kože in las

Dermalna polnila – nov megatrend med lepotnimi posegi

Aljaž Pogorelčnik
29 marca, 2013 / pred 12 let

So dermalna polnila res čudežno orožje proti staranju? Preverite, kako delujejo, iz česa so sestavljena in kdaj jih je smiselno uporabiti!

Komentiraj Share Share Share WhatsApp
NOVICE
* This field is required

 

Ali+bi+se+podvrgle+vbrizgavanju+polnila+za+videz+ve%C4%8Djih+ustnic%3F+%28foto%3A+Thinkstock%29

Ali bi se podvrgle vbrizgavanju polnila za videz večjih ustnic? (foto: Thinkstock)

Dermalna polnila oz. s tujko filerji, so v zadnjih letih postala izjemno popularna. V Veliki Britaniji plastični kirurgi poročajo, da opravijo vsaj toliko vbrizgavanj polnil v obraz, kot povečanj prsi (kar je bil do sedaj najbolj priljubljen poseg). Pri tem pa moramo omeniti, da mnoge države tega področja ne urejajo tako strogo, kot ZDA, kjer lahko postopek izvajajo le zdravniki, temveč tudi usposobljeni kozmetični delavci – zato so te številke v resnici precej večje.

Kdaj se uporabljajo dermalna polnila?

Dermalna polnila ali filerji se uporabljajo za različne namene. Z njimi lahko povrnemo volumen obrazu, ko koža z leti postaja ohlapnejša (zato polnilom pravijo kar ‘tekoči lifting’), zapolnimo gube, povečamo ustnice ali pa poudarimo neizrazite obrazne konture. Poleg tega se na ta način lahko odpravijo tudi nekatere vrste brazgotin. Po izkušnjah uporabnikov sodeč, je postopek kratek, okrevanje hitro, lahko pa dan ali dva občutimo rahlo srbečico in otečenost.

Kaj se uporablja v dermalnih polnilih?

Zagotovo je bil pred mnogimi leti najbolj zloglasno dermalno polnilo silikon, ki je med drugim ‘kriv’ za večino groteskno iznakaženih parov ustnic, ki so šokirali bralke in bralce rumenega tiska v 90-ih. Na srečo so to umetno snov kmalu začeli nadomeščati z bolj naravnimi in varnejšimi snovmi.

Danes je zdaleč najbolj razširjeno polnilo hialuronska kislina, predvsem zaradi dobrega razmerja med ceno in učinkom. Ta deluje tako, da v tkivo okoli mesta vbrizga privlači vodo in ga tako napolni. Druga alternativa je laboratorijsko ustvarjen človeški kolagen ali celo kolagen, pridobljen iz lastnega tkiva. Kot polnilo se uporabljajo tudi lastne maščobne celice (avtologna maščoba), ki jih kirurg vzame iz pacientovega telesa. Uporablja se tudi goveji kolagen, pred uporabo katerega pa se boste morali podvreči testu za alergijo. Za bolj drastične učinke pa se uporabljajo tudi nekatera polnila iz umetnih polimerov, ki bodisi so ali niso biorazgradljiva (nekatera razpadejo, nekatera ne).

Kako dolgo traja učinek?

Trajanje učinka je odvisno predvsem od vrste polnila, ki ga je kirurg uporabil, nekje med dvema mesecema in enim letom. Hialuronska kislina, denimo, naj bi učinek zadržala od 6 do 12 mesecev, kolagen pa od 2 do 4 mesece.

Koliko stane vbrizgavanje dermalnih polnil?

Dermalna+polnila+ali+filerji+lahko+v+mnogih+primerih+uspe%C5%A1no+pomladijo+obraz+%28foto%3A+Thinkstock%29

Dermalna polnila ali filerji lahko v mnogih primerih uspešno pomladijo obraz (foto: Thinkstock)

V Sloveniji to storitev ponuja kopica lepotnih klinik, na ceno pa vplivajo vrsta (tip in znamka) polnila, količina, ki je potrebna ter seveda klinika, v kateri poseg opravite. Okvirno pa se cene začnejo pri 300EUR (odpravljanje manjših gubic s hialuronsko kislino), za poudarjene ličnice pa boste odšteli tudi 1000EUR ali več.

Zaključek: polnila da ali ne?

Čeprav vam ne bodo pomagala, če je vaša koža na obrazu preveč povešena, pa so dermalna polnila lahko učinkovita in takojšnja rešitev za nekatere predele na obrazu, ki so z leti izgubili volumen (gube in gubice, podočnjaki, upadla lica …) ter v kombinaciji z drugimi tretmaji delajo čudeže. Res je, da so cenovno veliko bolj dostopni, kot kirurški lepotni posegi, bodo pa s časom zahtevali ponovitve, saj je njihov učinek le začasen (ter najbrž tudi ne ravno najbolj prijeten). Vsekakor velja tudi pri tovrstnih posegih temeljito preveriti reference strokovnjaka, pri katerem jih želite opraviti.

Tagtags
gube, lepotni triki, plastične operacije
Komentiraj Share Share Share WhatsApp

Najbolj brano

Vraščeni nohti na nogah? Tako si lahko pomagate!

  • Nega kože in las

Ravnokar objavljeno

Vraščeni nohti na nogah? Tako si lahko pomagate!

  • Nega kože in las

Kako s pravim barvanjem las doseči videz bolj gostih las

  • Nega kože in las

4 malenkosti, ki bodo vašega moškega noro osrečile!

  • Partnerstvo

Čudežni sadež: goji jagode

  • Zdravo življenje

Teme

dnevni horoskop erotična zgodba hudo.si hujšanje igrice Jennifer Lopez Kate Middleton Kim Kardashian obleke zvezdnic postave zvezdnic računalniške igre resnična zgodba Rihanna Romana Pogorelčnik romanin tedenski horoskop seksi tipi smešen video tedenski horoskop Tedenski horoskop Ženska.si Victoria Beckham zdrava hrana zvezdnice zvezdniški otroci

Vraščeni nohti na nogah? Tako si lahko pomagate!

  • Nega kože in las

Boleči, vraščeni nohti? Ne trpite v tišini! Odkrijte, kako si lahko pomagate doma, preden se stanje poslabša.

Kako s pravim barvanjem las doseči videz bolj gostih las

  • Nega kože in las

Če si želite bolj polnih las, preverite, kakšno barvo izbrati. Poleg nasvetov glede barvanja tankih las pa smo poskrbeli tudi za nekaj dodatnih nasvetov, s katerimi boste svoje lase ohranile v čim boljšem stanju.

Ali rožmarinovo olje pomaga pri rasti las? To pravijo strokovnjaki …

  • Nega kože in las

Rožmarinovo olje je bilo v zadnjem času vroča tema pogovorov na TikTok-u in ne le zaradi njegovega opojnega vonja. Namesto tega olje pritegne pozornost zaradi svojega potenciala za rast las. Toda ali je za vsem tem kaj resnice?

10 naravnih načinov, kako si še posvetliti blond lase

  • Nega kože in las

Že res, da sonce naredi svoje in posvetli naše lase, toda vi to na preprost in naraven način lahko naredite sami še preden se poletje zares začne. Za vas imamo nekaj super receptov, kako si še posvetlite blond lase brez kemičnih dodatkov.

Poslovite se od suhe kože pozimi: Nov trend nege obraza iz Koreje je imenovan “slugging”

  • Nega kože in las

Nikoli več suhe, razpokane kože zaradi mraza ali suhega zraka v ogrevanih prostorih. Kot vsi najboljši triki za nego kože, tudi ta prihaja iz Koreje. Imenuje se “slugging” in stvar je izjemno preprosta, saj potrebujete le eno stvar, ki pa jo že najverjetneje imate doma v svoji kopalnici.

Party glam: Kako ustvariti bleščeč videz, ki traja vso noč

  • Nega kože in las

Svetloba reflektorjev, zvok glasbe, ki pulzira skozi prostor, in občutek, da je vsaka podrobnost vašega videza popolna – to je čar večerne zabave. Nič ne dvigne samozavesti tako kot občutek, da ste videti osupljivo, ko stopite v prostor, poln ljudi. A pravi izziv ni le ustvariti glamurozen videz, temveč poskrbeti, da bo ta sijaj zdržal od prvega kozarca penine do zadnjega plesnega koraka ob zori.

Celo življenje smo si obrvi pulile narobe! Poglejte, kako se to dela pravilno …

  • Nega kože in las

Kontroverzni nov način puljenja obrvi. Namesto da bi jih najprej populili potem pa zapolnili, mojstrica ličenja Nikkie Makeup svetuje, da moramo za učinek popolnih obrvi postopek ravno obrniti.

Najboljša domača sredstva proti razcepljenim konicam

  • Nega kože in las

Za nego poškodovanih in razcepljenih las ti ni potrebno pretirano zapravljati, lahko jih učinkovito neguješ s sredstvi, ki jih lahko prav v tem trenutku najdeš v domačem hladilniku.

Kozmetika iz domače kuhinje: Kopel s soljo in kisom, na katero prisega Naomi Campbell, vas bo poživila in naredila bolj vitalne!

  • Nega kože in las

Že res, da ima supermanekenka Naomi Campbell dobre gene, a hkrati prisega tudi na nekaj trikov, ki ji pomagajo ostajati tako mladostna in z vsakim dnem lepša. Ne le, da na dan poje 30 različnih prehrambenih dopolnil in pije očiščujoče sokove, ampak za svoj videz počne tudi nekaj, kar lahko počne vsaka od nas …